Erichas Frommas

Erichas Frommas (Erich Fromm, 1900-1980) – amerikiečių psichoanalitikas, neofroidistas, „humanistinės psichoanalizės“ atstovas. Plėtojo Zygmundo Froido požiūrį, jog pasąmoniniai veiksniai turi lemiamos įtakos asmenybės tapsmui. Tačiau, skirtingai nei Froidas, pagrindine pasąmonine galia laikė ne biologinės prigimties libido, o egzistencinį nerimą: būtinumą susieti save su pasauliu ir išvengti vienatvės.
Lietuvių filosofas A. Nesavas dar septintajame dešimtmetyje parašė E. Frommui laišką ir šis atsiuntė nemažai savo darbų į Lietuvą. Jie buvo išversti į lietuvių kalbą. E. Frommas išleido veikalus „Laisvės baimė, arba Bėgimas nuo laisvės“, „Žmogus sau“, „Psichoanalizė ir religija“, „Sveikoji visuomenė“, „Menas mylėti“, „Pamiršta kalba“, „Sigmundo Freudo misija“, „Dzenbudizmas ir psichoanalizė“, „Marxo žmogaus koncepcija“, „Ar gali žmogus išlikti?“, „Anapus iliuzijos grandinių“, „Kristaus dogma“, „Žmogaus širdis“, „Meksikos kaimo socialinis charakteris“, „Žmogaus destruktyvumo anatomija“.

Share Button
P.S. DĖMESIO! Jei patiko straipsnis ir spausite nykštį, prašome palaukti, kol pasirodys langas su GALIMYBE patvirtinti, jog tekstas tikrai tikrai patiko. Dėl mums nesuprantamų priežasčių, jau eilę metų šiai svetainei taikomi tokie papildomo patvirtinimo, ribojantys/represiniai mechanizmai. Jei kažką suprantate apie tai daugiau – labai prašome su mumis susisiekti filosofai@inbox.lt. AČIŪ!

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code