Camille Riquier paskaita: Henri Bergsonas, tarp technikos ir mistikos

Prancūzų mąstytojas Henri Bergsonas (1859-1941) šiandien vėl grįžta į filosofinių ir politinių apmąstymų centrą visame pasaulyje. Jo trukmės intuicijos sąvoka daugybei žmonių, filosofų ar ne, yra tarsi „atvėrusi akis“.

2018.09.25 Paryžiaus Katalikų instituto prorektorius, Prancūzijos Mokslų akademijos premijos La Bruyère laureatas dr. Camille Riquier lankėsi Mykolo Romerio universitete, kur viešoje paskaitoje pristatė keletą H. Bergsono pagrindinių sąvokų ir filosofijos fragmentų.

Pradėdamas nuo pikantiškų garsiojo mąstytojo biografinių faktų, vėliau dr. Camille Riquier paaiškina durée sąvoką bei perina prie eilinių kasdienybės patirčių, kaip pradžios taško, neriant į metafiziką, kaip sąmonės transcendavimą. Aptariamas technikos ir dvasingumo santykis, technologijų, kaip civilizacijos afordiziako perspektyva.

Paskaitos įrašą rasite čia. Vertėjo vaidmenyje – filosofas Povilas Aleksandravičius:

Vieša paskaita yra Lietuvos mokslo tarybos (programa „Modernybė Lietuvoje“) finansuojamo mokslo projekto „Europietiškoji tapatybė kaip esminis atvirosios visuomenės Lietuvoje formavimosi faktorius: filosofinė analizė ir juridinė interpretacija“ (Nr. S-MOD-17-19) dalis.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code