Mindaugas Gilaitis „Eksperimentinė filosofija ir kasdienė kalba“

2019 m. kovo 25 d. Eksperimentinės filosofijos vakarų cikle vyko Mindaugo Gilaičio paskaita – „Eksperimentinė filosofija ir kasdienė kalba“, organizatoriai Antradienio eksperimentas ir VU Filosofijos fakultetas.

Paskaitoje daug dėmesio skirta kalbos ir suvokimo problemoms, kurios neišvengiamai kyla sudėtingame eksperimentinės filosofijos kelyje.

„[Tai] filosofinis pranešimas apie eksperimentinę filosofiją, apie jos metodologijos taikymą ir kažkiek bus kalbama apie kalbos filosofijos dalykus“, – glaustai pristato savo paskaitą auditorijai VU filosofijos fakulteto doktorantas M. Gilaitis, kurio mokslinio tyrinėjimo sritys yra sąmonės ir veiksmo filosofija, epistemologija, kalbos filosofija ir kritinė diskurso analizė, metafilosofija bei kasdienės kalbos filosofija.

P. S. Paskaitoje dažnai minima sąvoka „intuicija“ taikoma kiek neįprasta, žvelgiant iš kasdienės kalbos perspektyvos, prasme, šiuo atveju, tai yra veikiau žodžio „įžvalga“, „numanymas“, „supratimas“ sinonimas ar atitikmuo, o ne kažkas kita.

Paskaitos įrašas:

Kitos šio ciklo paskaitos:

Elzė Sigutė Mikalonytė „Apie muzikos kūrinių tapatybę“
Vytis Silius: „Moralės” universalumo kritika

Daugiau informacijos: antradienioeksperimentas.lt

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code