Etinis incestas

27 Mar 2008, London, England, UK --- Banksy, London, England, United Kingdom, Europe --- Image by © Neil Farrin/Robert Harding World Imagery/Corbis

Etinis incestas (arba kraujomaiša) – kai vadovaujamasi ne profesine ar kitokia etika, bet giminės ir tiesiog asmeninių ryšių pragmatika.

Prisimenu gūdžius devyniasdešimtuosius, kai savo smulkiame versle, į pagalbą pasišaukęs kelis draugus ir giminaičius, turėjau didelių problemų. Užsakovas buvo stambus verslininkas su šaltakraujiško žudiko išvaizda, tarptautiniu mastu vystęs gamybą. Tai, už ką jis sumokėjo, ir tai ką jis gavo, buvo toks sveikam protui nesuvokiamas įžeidimas, kad iki šiol stebiuosi kodėl likau tada gyvas, o dar, be to, gavau ir gerą pamoką.

– Ar žinai ką Rusijoje vadina chrenova įmone? – paklausė jis manęs tada.
– Ne, – atsakiau laukdamas didelių problemų.
Chren rusiškai garstyčia. Garstyčios grūdelis labai mažas, o stiebas išauga didžiulis, virš metro. Tai va, grūdelis yra verslo savininkas, o tas milžiniškas stiebas su visomis šakomis, tai pas jį dirbantys draugai ir giminaičiai. Syvų suvartoja daug, o nieko nepagamina.

Trumpai tariant, patarė jis man tada atleisti visus draugus ir gimines, surasti kelis profesionalus ir ištaisyti broką. Taip ir padariau, nors liko dalykų, kurių ištaisyti jau buvo nebeįmanoma…

Kaip ir realios kraujomaišos atveju, taip ir etinės, kyla didelė išsigimimo ir degradacijos tikimybė. Tokio ryšio pasekmės, „vaikai” – prastesnės sveikatos. Dėl kraujomaišos atsiradę nauji konkurenciniai santykiai ardo sveiką ir natūralią hierarchiją, darbą gauna ne geriausias analitikas, o silpnaprotis vadovo giminaitis ar sugulovė ir etc.

Kraujomaišos draudimas, tai tarsi medžių genėjimas, apie kurio naudą žino kiekvienas sodininkas. Tai verčia šeimą (visuomenę, valstybę) giminiuotis su kitomis svetimomis bendruomenėmis, kas padeda plėsti jos įtaką bei galią.

Incestiniai santykiai su nepilnamečiais/jaunimu neretai traumuoja jų psichiką, sukelia sunkius nervinius sutrikimus, luošina dvasiškai.

Tad ir dvasinis skurdas bei savinaikos epidemija tampa visai paaiškinami. Taigi, šių dienų mūsų visuomenės liga – etinis incestas. Atsitiesime tik atlikę veiksmingą terapiją.

Post Scriptum – geras pavyzdys yra Pietų Korėja, kuri savo ekonominio pakilimo pradžioje įvedė valdinininkams mirties bausmę, jei tie kažkokiu būdu vilkintų ar trukdytų užsienio investicijoms ar tiesiog su verslu susijusiems procesams.

Aleksandras Makedonietis žinomas ir tuo, jog Rytų šalyse uždraudė incestą. Taip ir mes, matyt laukiame savojo Makedoniečio, kuris supirkęs kraštą už skolas ateis ir pasakys: „O dabar, mieli barbarai – dirbsime!…” O dirbti pradėsime, kaip žinia, kažkur nuo 2020 metų.

Autorius: Edvardas Šidlauskas

Iliustracija: 27 Mar 2008, London, England, UK — Banksy, London, England, United Kingdom, Europe — Image by © Neil Farrin/Robert Harding World Imagery/Corbis

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code