Didieji gyvenimo klausimai mažiesiems filosofams

didieji-gyvenimo-klausimai-maziesiems-filosofams-1Julia Knop „Didieji gyvenimo klausimai mažiesiems filosofams”
Išleido: Gimtasis žodis

Ar sapnas tik todėl nėra tikras, kad kiti jo nesapnavo?
Ar mintis yra protingesnė už eilėraštį?
Kodėl „kodėl“ yra toks šaunus klausimas?

Kiekvieno vaiko gyvenimiškoji patirtis yra unikali. Kartais „Kodėl egzistuoja pasaulis?“ pradeda klausinėti jau ketverių/penkerių metų pyplys, o sulaukęs dešimties – stengiasi suvokti gyvenimo prasmę.

Julia Knop – knygos „Didieji gyvenimo klausimai mažiesiems filosofams“ autorė, yra baigusi teologijos ir germanistikos mokslus. Ji rašo knygas vaikams apie filosofiją, etiką, religiją. Ši knyga skirta vaikui, kuris klausia: „Kodėl kas nors yra taip, o ne kitaip?“ , „Ką reiškia būti žmogumi?“, „Kas yra mintis?“

Autorė pateikia įvairiapusiškus atsakymus, remdamasi skirtingų kultūrų filosofais, pasitelkdama į pagalbą mokslininkus, Bibliją, pasakoja žmonijos raidą, pasaulio atsiradimo mitą, Didžiojo sprogimo teoriją. Taip pat kelia lyčių klausimą: „Ar moterys yra kitokios nei vyrai?“, „Ar vyrai ir moterys, berniukai ir mergaitės yra lygūs?“, „Ką reiškia būti berniuku?“ Svarstoma apie tai, kas yra gyvybė, kada tampama žmogumi, ir kodėl turime mirti.

Klausimai sudėtingi, tačiau svarbūs kiekvienam iš mūsų, taip ir jūsų vaikui. O kuris atsakymas yra teisingas ir ar teisingas, diskusijai su mažuoju filosofu jums padės ši knyga.

Tai darbas su filosofų mintimis. Autorė cituoja Aristotelį, Renė Dekartą, Pitagorą, Aurelijų Augustiną ir kitus žymius autorius. Ji kviečia atlikti įdomų eksperimentą su begalybe. Šį žaidimą rasite knygos pabaigoje. Taip pat knygoje yra vietos pamąstymams užrašyti, o galbūt net nupiešti. Ši knyga – šauni priemonė augti ir bręsti jūsų vaikui.

Su knyga susiję rašiniai:
Ką marsietis visada norėjo žinoti, Kalbos karalija, Praeitis, dabartis ir ateitis

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code