Pokalbis su mage-filosofe Mija-Džeinara Ubartiene

„Tau nereikia teisintis, kaip jautiesi. Palik visą, kaip yra. Neuždenk liūdesio ir nebandyk keisti jo pakaitalais. Taip tai iš tiesų liūdna.Tokiais atvejais, kai nėra vilties, turi nukirsti šaką melagingoms netyroms iliuzijoms rastis. Ir užuot laikinai guodęs save argumentais ir varginęs protą dualiomis sąvokomis, palik viską, kaip yra ir stebėk. Sakai, liūdna – stebėk, nei pridėk, nei atimk – stebėk. Šią būseną, kai iš po kojų išslysta pamatas, žvelk toliau už savo viltį – neviltį, ir kai liūdesys ir beviltiškumas žaibiškai praeis visus etapus, kai peržengsi pseudo beviltiškumą, nustosi įtikinėti save, kaip užtikrintai bus blogai, šmėstels, švystelės trumpam šviesa – Rigpa, tikroji Proto Prigimtis.”


Palden Lhamo Džeinara Ubartienė „Būties ištakų paskelbimas: stebuklas būti žmogumi” (2016, 50 p.)

*

Kažkas siekia išorinės prabangos, margos daiktų įvairovės, o kažkas ieško subtilių išgyvenimų ir turtingumo patirčių sferoje. Turbūt verta pažymėti, jog įspūdžiai, vienok, toks dalykas, kurio nesunaikins gaisras ir neatims plėšikai, karas ar ekonominė bei politinė suirutė, jie bus saugūs, kol gyvuos žmogaus atmintis.

Ezoterinės kelionės arba dvasinis turizmas, turbūt labiausiai tiks tiems, kurie nuosaikų stabilumą, visomis prasmėmis, mieliau iškeistų į liūtų draugiją, atsiverdami spalvotoms, jauduliu alsuojančioms patirtims. Sprendžiant pagal ezoterinių mokymų populiarumą, Lietuvos gyventojams numinoziniai potyriai, mysterium tremendum, vis labiau ir  labiau geidžiama atvertis, alkstama naujų, ryškesnių, pribloškiančių savo metafiziėmis panoramomis bei omnipotencialumu fenomenų. Apetitas ateina bevalgant…

Apsilankėme svečiuose pas Miją-Džeinarą Ubartienę, Palden Lhamo, iš garsios, Vydūną siekiančios giminės, Jungdrung Bono praktikę, filosofijos-sielotyros fondo “Silentium“ įkūrėją.

Iliustracija: lamo.lt

Dalintis:

You may also like...

9 Responses

  1. Daina parašė:

    Tobula. Atsigavo visos širdys, visos sielos… Ačiū

  2. Khar Böö parašė:

    o mama mija! pravardziuokite mane khamba lama 😀
    zmogus gyvenentis savo fantaziju pasaulyje ir turintis gebejima graziai kalbet apie nieka. Neabejotinas talentas.

    Apie Menba datsana ir jo tikraji Khamba Lama galite pasikaityti cia: http://www.manbadatsan.mn/blog/tag/%D1%85%D0%B0%D0%BC%D0%B1%D0%B0-%D0%BB%D0%B0%D0%BC-%D0%B4-%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B0%D0%B3%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%B6/

  3. Dainius parašė:

    Žinios ir išmintis – retas derinys. Ačiū.

  4. Seeker parašė:

    Įdomumo dėlei susisiekiau su Manba Datsanu 🙂
    Dėja kaip ir reikėjo tikėtis ten tik vienas Khambo Lama – Natsagdorj.
    Jokios Mijos ar Džeinaros ten nei mate nei girdej0.
    Taip kad mieli žurnalistai tikrinkite informaciją prieš ją viešai pateikdami.

  5. Laimis parašė:

    Keista,kaip žmonės pavydo ir godumo apimtį sugeba viskame rasti ir matyti priesus.O juk tie priešai yra tik mumyse.,Dar keista komentuoti pasivadinus bet kuo ir bijant save identifikuoti.
    P.s.Mokinys L.

  6. Eug parašė:

    Aišku, jei jau titulus naudojam, reikėtų patikinti skaitytojus, kad jie tikri. MIJOS ATVEJU jie nereikalingi: išmintis kalba už save.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code