Žygis su Nietzsche

John Kaag „Žygis su Nietzsche. Kaip tampama savimi“ (2020)
Išleido:
Vertė: Nomeda Hofertaitė
Puslapiai: 256
ISBN: 978541502591

Įstabi filosofinė odisėja Alpių kalnuose sekant vieno įtakingiausių XX a. vokiečių mąstytojo Friedricho Nietzsche’s pėdsakais.

Prasidedanti kaip bręstančio devyniolikmečio istorija, o vėliau nukelianti mus septyniolika metų į priekį, kuomet šios knygos autorius J. Kaagas, būdamas jau suaugęs vyras ir tėvas, išvyksta į Šveicarijos kalnuose įsikūrusį Zils Marijos miestelį, kuriame Nietzsche parašė vieną svarbiausių savo veikalų „Štai taip Zaratustra kalbėjo“.

Ši knyga – tai drąsios savojo kelio ir išminties paieškos, besiskleidžiančios autoriaus jaunystės idealų šviesoje, per asmeninius patyrimus tyrinėjant didžiojo mąstytojo filosofiją.

Nietzsche’s žodžiais tariant, žygiai į kalnus ir neišvengiamos klaidos leidžia mums „tapti tuo, kas esame“.

Džonas Kaagas – Masačiusetso universiteto filosofijos profesorius, kartu su žmona ir mažamete dukterimi, po septyniolikos metų grįžta į Šveicarijos kalnuose įsikūrusį Zils Marijos miestelį. Čia prasideda intensyvios savasties paieškos:

„Keliaudamas išnyksti kalnuose. Kartais gali paslysti ir susižaloti, prarasti pusiausvyrą ir nukristi. Tai istorija apie bandymą išsilaikyti išties teisingame kelyje, tuomet savąjį aš nukreipti, kur dar nepasiekta, nors tai dar nematoma. Tame kelyje net ir paslydimas gali padėti. Kažkas įvyksta ne pasiekus viršūnę, o keliaujant. Nietzszche‘ės „Privalai tapti tuo, kas esi“ primena žmogui suteiktą šansą“ – sako knygos autorius.

Share Button
P.S. DĖMESIO! Jei patiko straipsnis ir spausite nykštį, prašome palaukti, kol pasirodys langas su GALIMYBE patvirtinti, jog tekstas tikrai tikrai patiko. Dėl mums nesuprantamų priežasčių, jau eilę metų šiai svetainei taikomi tokie papildomo patvirtinimo, ribojantys/represiniai mechanizmai. Jei kažką suprantate apie tai daugiau – labai prašome su mumis susisiekti minerva@filosofija.info. AČIŪ!

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code