Daktaras Hausas: Laisvė

Turite visiškai pasišvęsti kiekvienai dienai ir medituoti jas, tarsi jūsų plaukuose siautėtų liepsnos. [Zen budizmo patarlė]

Hausas turi daugybę trūkumų, bet vaizduojamas kaip visiškai laisva asmenybė. Besąlyginis jo atsidavimas zen retorikai išlaisvina jį ir leidžia išspręsti beveik neišsprendžiamas problemas. Hauso gyvenimas nėra itin laimingas, jaukus ar be skausmo, nors tokio gyvenimo siekia daugelis žmonių. Paradoksalu (jeigu lyginsime su tuo, ko daugelis žmonių tikisi iš savo gyvenimo), tačiau Hausas kiekvienos serijos pabaigoje yra ramus ir patenkintas, kai turi aiškią viziją, padėjusią išspręsti didžiausią savaitės problemą. Asmeninis ir profesionalus jo gyvenimas gali būti pilnas nežinomybių ar net kliūčių, bet tai jo nė kiek nejaudina. Pavyzdžiui, paskutinės trečio sezono serijos Žmogiška klaida pabaigoje ateistinis Hausas dalijasi cigarete su ypač religingos ligonės vyru. Juos abu (ligonę ir jos vyrą) Hausas per visą seriją užgauliojo, bent jau taip atrodė. Jie diskutuoja, kaip visi jauni Hauso gydytojai arba meta darbą, arba yra atleidžiami.

 

Vyras. Manau, sunku prarasti žmones. Turbūt dėl to labai nerimaujate.

 

Hausas. Turėčiau.

Vyras. Bet taip nėra.

Hausas. Ne, viskas gerai.

Vyras. Ką ketinate daryti?

Hausas. Težino Dievas.

 

Kai retorika ir jos įgyvendinimo stilius praktikuojami skaidriai bei sutelkus visą dėmesį ir padeda pasiekti laukiamų rezultatų, Hausas visiškai ramiai priima visas kitas situacijos aplinkybes.

Taigi viską galime apibendrinti remdamiesi Hauso teiginiu, kad svarbu ne tai, ką žinote, o tai, ką darote.

[Irwin W., Jacoby H. Hausas ir filosofija. Meluoja visi. Vilnius: Metodika. 2011. P.90, 91]

You may also like...

1 Response

  1. lun parašė:

    taigi, pagal tai galima sakyti, kad esant laisvam, leidžiama skaudinti artimus žmones..?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code