Fenomenologija: apie normalumą ir normatyvumą
2013 m. gegužės 14 d. Europos humanitarinio universiteto draugija Agora Baltica ir Lietuvos fenomenologų asociacija pasikvietė žinomą vokiečių filosofą-fenomenologą profesorių Bernhard’ą Waldenfels’ą kuris pristatė fenomenologinį požiūrį apie normalumo ir normatyvumo socialinius, politinius ir kultūrinius aspektus.
„Normatyvumas yra tai kas paprastai vertinama kaip klaidinga ar teisinga. Normalumas – tai kas tiesiog dažnai nutinka, bet nevertinama kaip gera ar bloga.” pristatydamas temą pradeda Waldenfels’as.
„Dabar, ieškant populiarumo, išrandami įvairūs nauji terminai, paprasčiausiai pridedant „post“. Kartą eidamas gatve pastebėjau užrašą PostVaistinė. Pagalvojau sau „O ir šitie jau ten pat!“. Bet vėliau paaiškėjo, kad tą kart ten buvo taip tik atsitiktinai sutapę. Bet tokio reiškinio, kaip tarkim postfenomenologija tiesiog neegzistuoja. Tai Amerikos universitetų išmonė siekiant prisitraukti naujų studentų.”
Profesorius, Olga Šparaga (EHU) ir Mintautas Gutauskas (VU) aptarė normalumo ir normatyvumo aspektų įtaką kasdieniam Lietuvos ir Baltarusijos gyvenimui. Vėliau vyko laisva diskusija įvairiais kitais aktualiais klausimais.
Pagrindinės Bernhard’o Waldenfels’o tezės (ištrauka iš diskusijos vokiečių kalba)
Naujausi komentarai