IMANUELIS KANTAS – 300

Jubiliejai ateina. Bet šis ypatingas trijų šimtų metų vainiku ir pasauline reikšme. Ne tik filosofine sunkiąja artilerija, bet ir nedideliais, lengvais kaip pūkas kūriniais „Į AMŽINĄJĄ TAIKĄ”, o taip pat „KAS YRA APŠVIETA” mąstytojas sutvirtino Vakarų civilizacijos pasaulinę viešpatiją. Jis lyg pavasario vieversys dovanoja savo treles, savo mintis ir proto-sielos atradimus pasiklydusiai žmonijai.

Klaipėdai tenka nemenka laimė įtvirtinti naują tradiciją. Imanuelio tėvas Jonas Jurgis (Johann Georg) gimė Mėmelyje 1682 m., buvo pakrikštytas šv. Jono bažnyčioje ir gerokai pagyveno po mūsų dangumi, kol išvyko į Karaliaučių.

Viešoji Klaipėdos savivaldybės biblioteka neseniai gavo Imanuelio Kanto vardą, ir jau penkerius metus varo naują vagą – „Lietuviškąją kantianą”. Jau šį spalį įvyks ir pirmasis renginių ciklas „KLAIPĖDA – KANTO TĖVO MIESTAS”. Mūsų vizija – kasmetinis festivalis, ne ką menkesnis už Tomo Mano festivalį Nidoje. Galime surišti pasaulio išminties džiaugsmą su Klaipėda? Galime, tik pasistenkime.
O šiandien – puikus renginys „Pajūryje“. Biblioteka pristatys pirmą lietuvišką istorinį romaną „Imanuelio kelias”.

Parengė Arvydas Juozaitis

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code