Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai svečiuose pas Čiurlionį su filosofu Nerijumi Mileriumi

M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje įvyks trečiasis pokalbių – susitikimų ciklo „Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai svečiuose pas Čiurlionį su filosofu Nerijumi Mileriumi“ vakaras

Rugsėjo 24 dieną, pirmadienį, 18 val., M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje tęsiame susitikimus su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais. Šį kartą „Šiandieninę Lietuvos viziją pro Čiurlionio namų langą“ filosofas Nerijus Milerius tyrinės drauge su dirigentu Robertu Šerveniku, ypač vertinamu už aktyvią ir įvairialypę kūrybinę raišką – lietuvių kompozitorių simfoninių kūrinių premjeras bei įtaigias ir brandžias šiuolaikinės ir klasikinės muzikos interpretacijas.

Nuo 1993 m. R. Šervenikas dirba su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru (šiuo metu yra antrasis dirigentas). Nuo 1996 m. vadovauja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoniniam orkestrui. 2008 m. paskirtas Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro muzikos vadovu, taip pat dirba valstybinėje Miuncheno operoje.

R. Šervenikas yra kviečiamas diriguoti Izraelio „Cameratai“, Sankt Peterburgo filharmonijos, Slovėnijos nacionalinės operos, Rusijos valstybiniam simfoniniam, Karališkosios filharmonijos (Didžioji Britanija) ir kitiems užsienio orkestrams. Su įvairiais kolektyvais dirigentas koncertavo beveik visose Europos šalyse, Japonijoje, Pietų Afrikos Respublikoje, Brazilijoje, Meksikoje, Omane, Izraelyje, Rusijoje, yra dirigavęs Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos Didžiojoje salėje, Amsterdamo „Concertgebouw“, Madrido „Auditorium de nationale“, Frankfurto „Alte Oper“, Londono „Cadogan Hall“, Berlyno „Konzerthaus“, Osakos „Festival Hall“ ir „Symphony Hall“, Tokijo „Suntory Hall“, „Metropolitan Art Space“, Kelno, Hamburgo, Sankt Peterburgo filharmonijos salėse.

R. Šervenikas nuolat dalyvauja visuose Lietuvoje rengiamuose šiuolaikinės muzikos festivaliuose, aktyviai propaguoja šiuolaikinę lietuvių muziką užsienyje. Įrašytos penkios dabarties lietuvių kompozitorių kūrinių kompaktinės plokštelės liudija dirigento interpretacijų tikslumą ir puikią muzikinio stiliaus pajautą.

Vokietijos dienraštis „Der Tagesspiegel“ rašė: „Tai, kaip Šervenikas nuskaidrina faktūros tankmę, niuansuoja perėjimus ir įaudrina plėtotę iki paties paskutinio įtempčiausio protrūkio, rodo išties tarptautinę klasę. Kaip ir tai, kaip tiksliai orkestras jo klauso ir derina aistrą su profesionalia precizija.“

Intensyvi kūrybinė maestro veikla 2005 m. buvo įvertinta Lietuvos nacionaline premija.

Vakaro M. K. Čiurlionio namuose metu taip pat bus pristatyta nauja kompaktinė plokštelė „Čiurlionis. Simfoninės poemos“ – pirmą kartą įrašas parengtas pagal Petronio išleistas nuo papildomų redakcijų išvalytas kompozitoriaus partitūras.

Įėjimas nemokamas

Susitikimą galėsite gyvai stebėti ir internete M. K. Čiurlionio namų facebook‘o paskyroje.
Daugiau informacijos mkcnamai.lt

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code