Tarptautinis Vilniaus inovacijų forumas 2015 „Innovation Drift“
Rugsėjo 3-4 d. parodų rūmuose „Litexpo“ vyks Ūkio ministerijos organizuojamas tarptautinis Vilniaus inovacijų forumas 2015 „Innovation Drift“, tai didžiausias tokio tipo renginys Baltijos šalyse, kuriuo siekiama suburti verslo, viešojo sektoriaus, politikos, mokslo atstovus, filosofus ir ateities vizijų kūrėjus aptarti inovacijų būklę Europoje ir už jos ribų.
Forume pranešimą skaitys didžiausio pasaulyje profesinio socialinio tinklo „LinkedIn“ pirmasis darbuotojas už JAV ribų ir buvęs vadovas Europoje Kevin Eyres. Per savo karjerą jis vadovavo 3-jų Silicio slėnio kompanijų veiklai Europoje, o autoritetingas leidinys „The Wired UK“ jį yra įtraukęs tarp 100 pasaulyje įtakingiausių technologijų tendencijas kuriančių asmenybių.
„Vienas iš Vilniaus inovacijų forumo siekių yra sukurti tarptautinę platformą aukšto lygio diskusijoms apie inovacijų reikšmę bei išryškinti inovacijas kaip varomąją jėgą, sprendžiant ekonomikos augimo ir užimtumo problemas ne vien Lietuvoje, o ir visoje Europoje. Šiame renginyje galėsime išgirsti pasaulinio lygmens ekspertų iš bendrovių kaip „LinkedIn“, „Google“, „Mars One“, „GetJar“ įžvalgas ir pritaikyti jas Lietuvos ateities ekonominėje politikoje“, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas.
Ūkio ministerijos kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) organizuojamame Vilniaus inovacijų forume 2015 K. Eyres skaitys pranešimą apie lyderystės svarbą inovacijų kūrimo procese. Jame savo investicinį fondą įkūręs ekspertas remsis 25 metų asmenine darbo patirtimi globalias inovacijas kuriančiose bendrovėse nuo „Compaq Computers“ iki „LinkedIn“.
Pasak K. Eyres, itin sparčiai augančių įmonių vadovai turi užtikrinti, kad komanda gebėtų mokytis naujų dalykų, lanksčiai papildytų savo įgūdžius, o svarbiausia – gebėtų keisti požiūrį. Jo manymu, nuolatinės inovacijos yra būtinos.
„Svarbu nesitikėti inovacijų iš kiekvieno. Kuriant naujoves, rizika ir klaidos yra neišvengiamos. Dalis komandos turi susitelkti ties naujovėmis, kita dalis – susikoncentruoti ties sklandžia veikla spartaus įmonės augimo metu. Balansas yra būtinas“, – sako K. Eyres.
K. Eyres prie „LinkedIn“ komandos prisijungė 2007 m. ir buvo pirmasis kompanijos darbuotojas už JAV ribų. Kai jis pradėjo vadovauti bendrovės veiklai Europoje, profesinis tinklas visame pasaulyje dar turėjo 14 mln. vartotojų. Per ketverius K. Eyres darbo metus, šis skaičius išaugo 7 kartus ir viršijo 100 mln. žmonių.
Prieš darbą „LinkedIn“ K. Eyres vykdė kelių kitų gerai žinomų interneto bendrovių vykdančiojo direktoriaus Europos regionui pareigas – vadovavo kelionių paieškos platformai „Kayak“ ir vienai pirmųjų interneto paieškos sistemų „Alta Vista“.
Vilniaus inovacijų forume savo įžvalgomis dalinsis daugiau nei 40 pranešėjų. Tarp jų – „Google“ rinkodaros vadovas Baltijos šalyse Regimantas Urbanas, Pasaulio ekonomikos forumo (WEF) informacijos ir komunikacijos projektų viešajame sektoriuje direktorius Danil Kerimi, didįjį hadronų greitintuvą valdančios organizacijos CERN tyrimų ir skaičiavimų direktorius Dr. Sergio Bertolucci, kosmines ekspedicijas į Marsą planuojančios „Mars One“ vadovas Bas Lansdorp.ir daugelis kitų.
Daugiau informacijos apie renginį ir jo programą galima rasti adresu www.innovationdrift.com.
Naujausi komentarai