Vaizduotė ir kepenys: nuo Platono prie Kovos klubo

Foto iš "Societas Classica" puslapio

Foto iš „Societas Classica” puslapio

2013 balandžio 02 d. 19 val. vyninėje „La Bohème” (Baltoji salė), Šv.Ignoto g. 4/3, Vilniuje „Klasikų klubas” pakvietė į Kristupo Saboliaus paskaitą skirtą vaizduotės filosofijai.

„Net filosofija negali visiškai pašalinti fantazijos iš savo akiračio. Tarkim, iš Platono dialogo „Timajas” fragmento apie kepenis aiškėja: joms priskiriamas pranašingas vaidmuo, ir būtent per iracionalų Šėlsmą manoma užčiuopti tai, kas svarbiausia Platonui – giliausią ir fundamentalų dieviškos tikrovės pamatą.” (Kristupas Sabolius)

Atsispirdamas į Platono vaizduotės sampratą Sabolius pasakoja apie žmogaus kepenyse tūnantį žvėrį gebantį regėti pranašingus sapnus, regėti dalykus, kurių neįmanoma įžvelgti mąstant racionaliu protu.

Tas išlaisvintas žvėris labai primena šiuolaikinę vaizduotės sampratą, tą kurią galime aptikti įvairiuose filosofų svarstymuose, tarkime to paties Deleuze

Apie pranešėją:
„Dėstytojas ir rašytojas Kristupas Sabolius už mokslinę veiklą 2012 m. apdovanotas Vilniaus universiteto Rektoriaus mokslo premija. Šiuo metu universitete dėsto filosofijos įvado, estetikos ir šiuolaikinių vaizduotės teorijų kursus. 2006 m. išleido debiutinį romaną „Bloga knyga“, šiemet pasirodė antrasis veikalas – „Įnirtingas miegas. Vaizduotė ir fenomenologija“, yra parašęs keletą pjesių bei scenarijų kino filmui. Nuo 2002 m. kaip literatūros konsultantas, dramaturgas ir vertėjas bendradarbiauja su Oskaro Koršunovo teatru. 2004-2007 m. buvo tarptautinio teatro festivalio „Sirenos” atstovas spaudai. 2004 m. kartu su grupe bendraminčių įkūrė alternatyvų kultūros žurnalą „Pravda” ir tapo jo vyriausiuoju redaktoriumi.

Saboliaus mokslinių interesų sritys yra Antikos ir šiuolaikinė filosofija, fenomenologija, vaizduotės ir vizualumo teorijos, estetika bei meno filosofija. Jis taip pat į lietuvių kalbą yra išvertęs Platono Antrąjį ir septintąjį laiškus, tačiau šiuo metu daugiausia dėmesio skiria vaizduotės problematikai filosofijoje ir interdisciplininiuose kontekstuose.” (Pagal: fsf.vu.lt)

Renginio įrašas:

You may also like...

1 Response

  1. 2013-04-03

    […] Vakar, vyninėje “La Boheme” surengėme antrąjį klasikų klubą, kurio svečias Kristupas Sabolius skaitė paskaitą tema “VAIZDUOTĖ IR KEPENYS: nuo Platono iki Kovos klubo“. Dalinuosi renginio vaizdo įrašu.  […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code