Arvydas Šliogeris „Kasdienybės metafizika: iš filosofo dienoraščių“

A.Sliogeris

Arvydas Šliogeris tęsia prieš beveik pusę amžiaus pradėtą filosofo dienoraštį, kurs glaustu pavidalu, fragmento, sentencijos ar aforizmo forma sugrįžta visos pamatinės temos, išskleistos ankstesnėse jo knygose. Tik, pasak autoriaus, „šio meto dienoraštį rašo senis, sukaupęs liūdną gyvenimo patirtį, nebegalintis mąstyti ir rašyti taip, kaip mąstė ir rašė prieš trisdešimt ar net dešimt metų.” Filosofas, save vadinantis filotopu, šioje knygoje sykiu ir radikalesnis, ir – netikėtai – poetiškesnis.

2016 m. vasario 27 d. kasmetinėje Vilniaus knygų mugėje vyko šio veikalo pristatymas. Dalyvo autorius, V. Daujotytė, N. Kardelis, G. Kadžiulytė (Apostrofa).

You may also like...

1 Response

  1. Kestas parašė:

    Vydur lauko vieną diena išdygo bulvė. Džiaugėsi tuščiu lauku. Bėgant dienoms ji suprato, kad lauke ji ne vienintelė. Viena kita vydamosis augo bulvės. Jos netikėjo, kad yra žmogus kuris jas čia pasodino. Jos netikėjo, kad tai žmogus atnešė jas visas čia iš tamsaus sklepo, aplaužęs jas užkasė čia į žemę, kad jos duotų derlių. Viena dieną atėjęs žmogus išravėjo piktžoles ir jas apvagojo. Vienos bulvės vis garsiau ėmė kalbėti apie žmogų, o kitos tiesiog kalbėjo apie gamta. Vienos skundėsi pažeistomis šaknimis, o kitos džiaugėsi gavusios daugiau oro ir erdvęs. Kiekviena bulvė nešė skirtinga vaisių, Bet visi vaisiai buvo bulvės. Vienos didesnės, kitos mažesnės. Vienu šeimyna gausi, o kitų menka. Vienas bulves žmogus panaudojo sėklai. Ti tas kurios atrodė gražiai, kurių kerai nešė gausų derlių, o kitas bulves metė atskirai, kad sušertu kiaulėms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code