„Pokalbiai apie esmes” knygos pristatymas

esmes2013 vasario 28 d. A. Mokslininkų rūmuose vykęs A. Šliogerio ir V. Gusto knygos „Pokalbiai apie esmes” knygos pristatymas.

„Pokalbiai apie esmes”, tai dviejų filosofų, mokytojo ir mokinio pokalbis apie gyvenimą ir filosofiją. Ši knyga yra tam tikra Šliogerio filosofijos reziume, visai galinti pasitarnauti savotišku įvadu, norintiems artimiau susipažinti su Šliogerio filosofija ir sykiu tarsi kaip post scriptum‘as, sudedantis taškus veikalas.

Virginijus Gustas šį naujai gimusi veikalą vertino kaip eksperimentą, skirtą Arvydo Šliogerio vienai kitai minčiai paryškinti, o pats, kaip mąstytojas, labiausiai jaučiasi atsiskleidęs paskutiniame knygos dialoge apie laisvę.

„Aš prisimenu tą nepaprastą, tokį instinktyvų susidomėjimą ir tokią instinktyvią pagarbą, kaip aš griebiau tą knygą į savo rankas, tiesiog kaip tigras, ir užsidaręs skaičiau visą naktį, tiesiog rydamas tą knygą akimis…”
Naglis Kardelis

„Mąstymo autentika suformuoja tam tikrą pamatinę vienatvę … Šioje Šliogerio knygoje mes visi gaunam į kailį … bet manau, kad to nereikia sureikšminti. Siekiant išskirtinio minties grynumo, kai filosofuojam kūju, kaip sako Nyčė, kartais neišvengiama ir tokių beprasmių purslų.”
Jūratė Rubavičienė (Baranova)

Dalyvauja: Virginijus Gustas, Jūratė Rubavičienė (Baranova), Naglis Kardelis, Viktorija Daujotytė ir Lolita Varanavičienė.

You may also like...

1 Response

  1. aa parašė:

    gaila, kad garso kokybė siaubinga, neįmanoma nieko suprasti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code