Apie

Akivaizdu, kad gerus kritinio mąstymo pagrindus turinčių žmonių nėra daug. Kita vertus, norint juos įgyti, susiduriame su visa eile problemų – filosofijos studijos universitete yra retai kam prieinama prabanga, vien jau todėl, kad tai mažai kam pasirodo kaip duoninė specialybė, o bandantys studijuoti savarankiškai neretai tiesiog nuleidžia rankas, susidūrę su intelektualiniais šarlatanais, bergždžiu filosofizavimu, savotišku sąvokiniu maskaradu, neperprantamu klaidžių tekstų pinklumu, „žinovų“ arogancija ar dėl elementariai milžiniškos tekstų jūros, kuri paskandina stokojant vedlio ar „filosofinių raumenų“ jėgos.

Paskutiniu metu stebimas techninių mokslų populiarinimas ir humanitarinių disciplinų seklėjimas, studentų kiekio prasme, kurios dažnam veikiausiai atrodo tiesiog neaktualios šiandienai. Suprantama, kad tai didžiulė klaida ir garbinantis vien įrankiškumą, pliką galią vargu bau ar išvengs Galijoto likimo. Deja, bet sunku neregiui papasakoti apie spalvas…

Bet kuriuo atveju, esame įsitikinę, jog šiandienos technologijų dėka, filosofinė mintis bei tiesiog vieni ar kiti pamatiniai jos aspektai, gali ir privalo būti lengvai, o sykiu ir prieinamai pateikti visiems išminties mylėtojams. Bent jau tokia šios svetainės svajonė ir užduotis.

Norėdami prisidėti, pasidalinti rekomendacijomis ar tiesiog paskelbti aktualią informaciją bei visais kitais klausimais kreipkitės el. p. adresu minerva @ filosofija.info.

Puslapį administruoja Živilė Filmanavičiūtė ir Edvardas Šidlauskas

2019.07.13

Rekvizitai:
VšĮ „Minervos žiedas“
Įmonės kodas: 304622440
Sąskaitos nr.: LT047300010152967917

Share Button
Dalintis: