Lietuvoje rengiamos žymaus Lenkijos filosofo ir vertėjo A. Pšybislavskio budizmo filosofijos paskaitos

Przybysławski

Artur Przybysławski

Gruodžio 8 d., 18 val. Kauno Vytauto Didžiojo Universitete ir gruodžio 10 d., 17 val. Vilniaus Universiteto Orientalistikos centre bus surengtos habil. dr. Arturo Pšybislavskio paskaitos „Budistinė meditacijos ir sąmoningumo samprata“

Paskaitose pateikiama sąlygoto ir pirmapradžio sąmoningumo – meditacijos pradinio taško ir tikslo – analizė, kur meditacija – sąmoningumo transformavimo procesas, pasitelkus atidumą (mindfulness) ir žinias.

A. Pšybislavskis taip pat skaitys paskaitas Lietuvos Deimantinio kelio budizmo centruose, kur plačiau paaiškins apie meditacijos aspektus ir atsakys į rūpimus klausimus.

Habil. dr. A. Pšybislavskis Vilniaus ir Kauno Vytauto Didžiojo universitetuose skaitys paskaitas apie budistinę sąmoningumo ir meditacijos sampratą, budistiniuose centruose plačiau paaiškins apie meditacijos aspektus ir atsakys į rūpimus klausimus.

Baigęs filosofijos studijas Lodzės universitete, A. Pšybislavskis Krokuvos Jogailos universitete apgynė filosofijos daktaro disertaciją „Thalo ir Herakleito mintis Aristotelio, Hegelio, Nietzsche ir Heideggerio filosofijoje“, o habilitacijai pasirinko Čandrakirčio budizmo tuštumos filosofiją. A. Pšybislavskio specializacijos sritis – budizmo filosofija (madjamaka, šentong požiūris, pramāna), jis yra Krokuvos Jogailos universiteto lyginamųjų Civilizacijos studijų katedros bendradarbis, kur moko budizmo filosofijos bei tibetiečių kalbos. A. Pšybislavskis yra trijų knygų autorius: „Coincidentia oppositorum”, „Budizmo tuštumos filosofija“ bei „Tuštuma yra džiaugsmas arba budizmo filosofija ironiškai“; knygos „Iš budizmo į mokslą ir atgal“ sudarytojas; vertėjas iš anglų ir tibetiečių kalbų.

Paskaitos įrašas >>

Paskaitos Kaune
Gruodžio 8 d., 18 val. paskaita „Budistinė sąmoningumo ir meditacijos samprata“
Kauno Vytauto Didžiojo Universitetas, Mažoji salė, S. Daukanto g. 28

Gruodžio 9 d., 19 val. paskaita „Meditacijos aspektai“
Kauno budizmo centras, Laisvės alėja 10 – 11

Paskaitos Vilniuje
Gruodžio 10 d., 17 val. paskaita „Budistinė sąmoningumo ir meditacijos samprata“
Vilniaus Universiteto Orientalistikos centras, Kovalevskio auditorija
Universiteto g. 5

Gruodžio 11 d., 19 val. paskaita „Meditacijos aspektai“
Vilniaus budizmo centras, Stiklių g. 18 – 8

Paskaitos Stupkalnio budizmo centre
Gruodžio 12 – 14 d.

Daugiau informacijos:
Eglė Rašimaitė, 8610 06639
www.budizmas.lt
www.stupkalnis.lt

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code