Camille Riquier paskaita: Henri Bergsonas, tarp technikos ir mistikos

Prancūzų mąstytojas Henri Bergsonas (1859-1941) šiandien vėl grįžta į filosofinių ir politinių apmąstymų centrą visame pasaulyje. Jo trukmės intuicijos sąvoka daugybei žmonių, filosofų ar ne, yra tarsi „atvėrusi akis“.

2018.09.25 Paryžiaus Katalikų instituto prorektorius, Prancūzijos Mokslų akademijos premijos La Bruyère laureatas dr. Camille Riquier lankėsi Mykolo Romerio universitete, kur viešoje paskaitoje pristatė keletą H. Bergsono pagrindinių sąvokų ir filosofijos fragmentų.

Pradėdamas nuo pikantiškų garsiojo mąstytojo biografinių faktų, vėliau dr. Camille Riquier paaiškina durée sąvoką bei perina prie eilinių kasdienybės patirčių, kaip pradžios taško, neriant į metafiziką, kaip sąmonės transcendavimą. Aptariamas technikos ir dvasingumo santykis, technologijų, kaip civilizacijos afordiziako perspektyva.

Paskaitos įrašą rasite čia. Vertėjo vaidmenyje – filosofas Povilas Aleksandravičius:

Vieša paskaita yra Lietuvos mokslo tarybos (programa „Modernybė Lietuvoje“) finansuojamo mokslo projekto „Europietiškoji tapatybė kaip esminis atvirosios visuomenės Lietuvoje formavimosi faktorius: filosofinė analizė ir juridinė interpretacija“ (Nr. S-MOD-17-19) dalis.

Share Button
P.S. DĖMESIO! Jei patiko straipsnis ir spausite nykštį, prašome palaukti, kol pasirodys langas su GALIMYBE patvirtinti, jog tekstas tikrai tikrai patiko. Dėl mums nesuprantamų priežasčių, jau eilę metų šiai svetainei taikomi tokie papildomo patvirtinimo, ribojantys/represiniai mechanizmai. Jei kažką suprantate apie tai daugiau – labai prašome su mumis susisiekti minerva@filosofija.info. AČIŪ!

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code