A. Mickūnas „Dualistinės Vakarų metafizikos kritika“ (V d.)

enlight-vishnu

Citata iš paskaitos: „Visas kosmosas yra erotiškas“

Vilniaus universiteto, filosofijos fakulteto organizuotas prof. Algio Mickūno paskaitų ciklas [2015 vasario 18-25 d.].

Penktos dienos paskaitose profesorius kalba apie hermeneutiką, 2 hermeneutinius ratus, pasitelkiant Indijos kultūrą, indų kosmologiją kaip pavyzdį.

Toliau plėtojama istorijos tema. Paprastai istorija interpretuojama kaip ypatingų žmonių veiksmai, tokioje istorijos sampratoje labai svarbus yra modernaus subjekto konceptas, kurį Mickūnas išardo ir paneigia. Taip pat dėmesys skiriams kalbos klausimui.

Padaromas įvadas į fenomenologiją. Profesorius aiškina kas yra fenomenai, kokios jų rūšys, pasakoja apie fenomenologinį metodą, fenomenologinį akiratį ir t.t. Aptariama fenomenologinė psichologija, Sartras, individo ir bendruomenės santykis.

Pirma diena, antra-trečia, ketvirta.

Penkta diena:

Share Button
P.S. DĖMESIO! Jei patiko straipsnis ir spausite nykštį, prašome palaukti, kol pasirodys langas su GALIMYBE patvirtinti, jog tekstas tikrai tikrai patiko. Dėl mums nesuprantamų priežasčių, jau eilę metų šiai svetainei taikomi tokie papildomo patvirtinimo, ribojantys/represiniai mechanizmai. Jei kažką suprantate apie tai daugiau – labai prašome su mumis susisiekti filosofai@inbox.lt. AČIŪ!

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code