Lytiškumas islamo etikoje

Dažnas iš mūsų yra susiformavęs nuomonę apie moters vaidmenį patriarchalinėje islamo civilizacijos kultūroje. Paprastai manoma, kad moters seksualumą konkrečiai ir lytiškumą apskritai formuojančios islamo etinės nuostatos yra absoliučiai nesuderinamos su vakarietiškuoju mąstymo modeliu. Kita vertus, visuomet kyla šios nuomonės pagrįstumo ir adekvatumo problema, kurią išspręsti galima tik gilinantis ir geriau pažįstant islamo etines ir teisines normas. Siekdama nušviesti minėtosios problemos subtilumą Maritana Larbi savo paskaitoje pristatys pamatinius islamo etinius principus, kurie apsrendžia lytiškumo sampratą islamiškose kultūrose.

Maritana Larbi yra islamo teisės, koranistikos bei arabų kalbos specialistė, VU Orientalistikos centro dėstytoja, paskaita vyko 2017 metų balandžio 17 d., kavinėje „Balti drambliai“.

Paskaitos skaidrės čia.

Share Button
P.S. DĖMESIO! Jei patiko straipsnis ir spausite nykštį, prašome palaukti, kol pasirodys langas su GALIMYBE patvirtinti, jog tekstas tikrai tikrai patiko. Dėl mums nesuprantamų priežasčių, jau eilę metų šiai svetainei taikomi tokie papildomo patvirtinimo, ribojantys/represiniai mechanizmai. Jei kažką suprantate apie tai daugiau – labai prašome su mumis susisiekti minerva@filosofija.info. AČIŪ!

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code