Monografijos „Sekuliarizacija ir dabarties kultūra“ aptarimas (video)

2014 m. lapkričio 27 dieną Vilniaus universiteto Religijos studijų ir tyrimų centras surengė monografijos „Sekuliarizacija ir dabarties kultūra” aptarimas.

Sekuliarizacija_ir_dabarties_kultura_-_virselisSudarytoja – Rita Šerpytytė. Autoriai: Tomas Sodeika, Danutė Bacevičiūtė, Mintautas Gutauskas, Kristupas Sabolius, Aušra Pažėraitė, Sigita Maslauskaitė, Vaiva Daraškevičiūtė, Rita Šerpytytė.

Leidykla: Vilniaus universiteto leidykla
Metai: 2013

Religijos ir kultūros sritys bei jų tarpusavio santykis šiuolaikiniame pasaulyje yra tapę atvira teorine ir net praktine problema. Vakarų tradicija, nuo seno buvusi krikščioniška, šiandien yra netekusi religinio matmens, kita vertus, – religijos sfera komplikuotai ieško savo vietos kultūros atžvilgiu – arba toliau pretenduodama būti kultūros pagrindu, arba tapti tik jos dalimi. Toks situacijos suvokimas tiesiogiai nukreipia į šiuolaikinio pasaulio realijas ir verčia klausti, kokie veiksniai daro įtaką minėtoms kultūrinio ir religinio tapatumo ir jų santykio transformacijoms. Šiuolaikinis pasaulis tokį situacijos pasikeitimą yra įvardijęs „iššūkių“ terminu. Akivaizdu, kad pats pakitęs religijos ir kultūros santykis bei naujai besiformuojantis religinis ir kultūrinis identitetas yra ne tik tų iššūkių padarinys, bet ir išraiška.

Dalyvauja:
Rita Šerpytytė, Mintautas Gutauskas, Tomas Sodeika, Jūratė Baranova, Aušra Pažėraitė, Danutė Bacevičiūtė, Dalius Jonkus, Vaiva Daraškevičiūtė, Valdas Mackela ir kiti.

Vaizdo įrašas:

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code