Nida Vasiliauskaitė: „Karlo Markso istorijos teorija“ (1978)

PENTAX Image

Marksistų skaitymai vykę 2012 rugpjūčio 28 d., antradienį, 19 val. Gedimino 9, „NVO Avilys“, kurių metu filosofė Nida Vasiliauskaitė pristatė G. A. Cohen’o knygą „Karlo Markso istorijos teorija“ (1978).

1957 m. Karlas Popperis marksistinę visuomenės ir istorijos teoriją pavadino tipišku istoricizmu, vienu iš nefalsifikuojamų pseudomokslinių spekuliacijų pavyzdžių. Lietuvos universitetuose jo žodis iki šiol laikomas paskutiniu, ignoruojant visus vėlesnius neo- ar post- marksistų darbus, pavyzdžiui, dvidešimt metų vėliau pasirodžiusią G. A. Cohen‘o knygą „Karlo Markso istorijos teorija“, kurios tikslas –  apginti istorinį materializmą.

Nida rekonstruoja „ką rašė Marxas“ apie istorijos teoriją ir analizuoja jos svarbą dabarties kapitalizmo kritikai.

Susitikimo audio įrašas:

[audio:http://www.filosofija.info/audio/110124_001.mp3]
Share Button
P.S. DĖMESIO! Jei patiko straipsnis ir spausite nykštį, prašome palaukti, kol pasirodys langas su GALIMYBE patvirtinti, jog tekstas tikrai tikrai patiko. Dėl mums nesuprantamų priežasčių, jau eilę metų šiai svetainei taikomi tokie papildomo patvirtinimo, ribojantys/represiniai mechanizmai. Jei kažką suprantate apie tai daugiau – labai prašome su mumis susisiekti minerva@filosofija.info. AČIŪ!

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code