Rytai – Vakarai: komparatyvistinės studijos XII. Algio Uždavinio fenomenas

Algio Uždavinio fenomenasSud. Antanas Andrijauskas „Rytai–Vakarai: komparatyvistinės studijos XII. Algio Uždavinio fenomenas”
Leidėjas: Lietuvos kultūros tyrimų institutas

„Pasak senovės išminčių, negalėjimas pažinti ir yra tikrasis pažinimas. Negalėjimas nieko pasakyti yra pati įstabiausia kalba. Jos ištakos – bežadė pirmapradė bedugnė, į kurią sugrįžtame ne tik įžengę į Ozyrio prieblandos karalystę, bet ir kiekvieną susapnuotos egzistencijos akimirką, kurią čia pat praryja protu nesuvokiamas laikas. šitaip pasaulio misterija mus paverčia nebyliais gyvenimo scenos aktoriais, Demiurgo išdrožtais paauksuotais stabais, judančiais tarp spalvotų dekoracijų. vieniems tenka juoktis, nes juokas yra dievų filosofija, kitiems tenka verkti, kitaip žiūrovams būtų nuobodu. Negalima primygtinai teigti, kad būties spektaklis yra beprasmis: ne, jis turi metafizinę prasmę, tačiau ne mes renkamės konkrečius vaidmenis ir ne mes esame šio spektaklio žiūrovai.”
[Algio Uždavinys. 2012, 16 p.]

Kelios knygos ištraukos: Siela, Apie žmogų, jo gyvenimą ir egzistencijos prasmę, Kelias, Mažai kas susimąsto, Pradžios ir pabaigos alchemija, Hermis, Filosofija, magija ir juokas, Savęs pažinimas ir sugrįžimas į savo giliausią savastį, Filosofiniai apmąstymai

Vaizdo įrašas iš 2013 vasario 22 d., 14-os tarptautinės Vilniaus knygų mugės. Knygos pristatymas.

Dalyvauja: N. Kardelis, A. Andrijauskas, G. Mažeikis, V. Rubavičius, S. Mastauskis.  Vilniaus knygų mugė.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code