Šaltinių rinkinio „Baltų religijos ir mitologijos reliktai“ pristatymas

reliktai2016 m. kovo 15 d. 19 val. vyninėje „La Bohème“, Šv.Ignoto g. 4/3, Vilnius vyko Vytauto Ališausko sudaryto šaltinių rinkinio „Baltų religijos ir mitologijos reliktai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje (XIV–XVIII a.)“ pristatymas.

Dalyvauja Vytautas Ališauskas, Liudas Jovaiša, Laurynas Peluritis ir daugelis kitų.

Raganos, pagirniai, vėlės, šventieji medžiai… visi šie šiandienei ausiai neįprasti, jau iš gyvenimo išsitrynę, bet kadaise buvę labai svarbūs dalykai, susipina į vieną gniutulą su gyvulių priežiūra, javų sėja, pamaldomis bažnyčioje… misionierių prakaitas ir „pagonių“ atkaklumas, senojo kaimo sanklodos griūtis XVI a. ir keistų prietarų likučiai XVIII a. aprašyti daugiausia lotynų kalba, kuri ir moderniaisiais laikais tiko ne tik patetiškiems epams ar valdovų aktams kurti, bet ir valstiečių kultūrai atvaizduoti.
Vilniaus, Romos, Krokuvos, Varšuvos archyvuose rasti, doc. Vytauto Ališausko sudarytame rinkinyje sutelkti nauji šaltiniai, atskleidžiantys XIV-XVIII a. pagonybės reliktus, archajinį pasaulėvaizdį ir dramatišką jo modernizacijos procesą.

Share Button
P.S. DĖMESIO! Jei patiko straipsnis ir spausite nykštį, prašome palaukti, kol pasirodys langas su GALIMYBE patvirtinti, jog tekstas tikrai tikrai patiko. Dėl mums nesuprantamų priežasčių, jau eilę metų šiai svetainei taikomi tokie papildomo patvirtinimo, ribojantys/represiniai mechanizmai. Jei kažką suprantate apie tai daugiau – labai prašome su mumis susisiekti minerva@filosofija.info. AČIŪ!

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code