Sokratas prezidentas

Yan Marchand „Sokratas – prezidentas!“ (2019)
Išleido: Jonas ir Jokūbas
Vertė: Daina Habdankaitė
Puslapiai: 63
ISBN: 9786098236033

Knygų serijos „Mažieji Platonai“ pasakojimas apie Sokratą – „Sokratas – prezidentas!“ supažindina su išmintingojo Graikijos mąstytojo gyvenimu ir jo idėjomis. Kaip Sokratui sekėsi skleisti žinias ir išmintį ir kodėl ne visiems tai patiko?

„Pasakyk mums, Delfų orakule, kas yra išmintingiausias žmogus Graikijoje?“ klausiama knygoje „Sokratas – prezidentas!“. Joks mirtingas žmogus nėra išmintingesnis už Sokratą, kuris kasdien vaikšto po Atėnus ir kalbasi su visais, kuriuos sutinka. Kai pakalbintas žmogus bando parodyti esąs labai protingas, Sokratas užduoda jam tiek klausimų, kad galiausiai tam žmogeliui tenka pripažinti, jog jis nieko nežino. Kai Sokratas sutinka žmogų, kuris mažai ką išmano, jis padeda rasti kelią į išmintį. Tačiau ne visi džiaugiasi ir mėgaujasi Sokrato skleidžiama meile tiesai. Kai Atėnų žmonėms atsibosta ir jie ima pykti ant Sokrato už nesiliaujančias apklausas, Sokratui reikia sugalvoti išeitį. Kur jam semtis drąsos toliau skleisti tiesą?

Pats filosofijos pagrindas yra išmokti galvoti apie mus supantį pasaulį. Būtent todėl visiškai nenuostabu, kad vaikai yra puikiausi filosofai. „Mažųjų Platonų“ knygų serija supažindina vaikus ir smalsius suaugusiuosius su garsių filosofų gyvenimais ir darbais. Nuo Sokrato iki Dekarto, Einšteino ar Vitgenšteino. Kiekvienoje serijos knygoje yra pasakojama įdomi, o dažniausiai ir juokinga istorija, pristatanti pagrindinius filosofinės minties principus, kuriuos papildo smagios iliustracijos. Knygoje „Sokratas – prezidentas!“ pasakojama apie Sokrato klajones po Atėnus ir bandymą skleisti savo mokymą. Net išmintingiausiems žmonėms tenka įveikti begales iššūkių.

Sokratas (469 m. pr. m. e. – 399 m. pr. m. e.) – graikų filosofas, gyvenęs Atėnuose. Suformavo požiūrį į filosofiją kaip būdą siekti gyvenimo išminties. Pasak Sokrato, pažinimui būdingas besąlygiškas tikrumas. Jis pasiekiamas specialiu protavimo metodu, žmonėms bendraujant intelektualiai, susiduriant jų nuomonėms.

„Dauguma knygų apie filosofiją vaikams dažniausiai apžvelgia idėjas ar istorinį kontekstą, o „Mažieji Platonai“ pasižymi tuo, kad naudoja istorijas. Čia pasakojama apie konkrečius įvykius, nutikusius filosofams, o jais iliustruotos teorijos ir filosofinės mintys pateikiamos paprastai – skaitant paveikslėlių knygą.“
Publishers Weekly (apie „Mažųjų Platonų“ seriją)

 

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code