Vydūno knygos „Tauresnio žmoniškumo užtekėjimas“ pristatymas

vydunasVydūnas „Tauresnio žmoniškumo užtekėjimas (kada karų nebebus)“ (2016)
Leidykla: Vydūno draugija
Puslapių: 54

2016 vasario 28 d. Vilniaus knygų mugėje vyko Vydūno knygos „Tauresnio žmoniškumo užtekėjimas (kada karų nebebus)“ pristatymas. Dalyvauja V. Bagdonavičius, T. Stanikas, Vydūno draugijos nariai bei tiesiog laisvi klausytojai.

Karai, anot Vydūno, yra griaunančių kūrybos galių veikimas, ir jos turi savo prasmę, nes tik skausmai ir kančios išmokina žmogų geriausiai, cituoja autorių T. Stanikas. Knygelė parašyta po išgyventų Pirmo pasaulino karo siaubų, iš esmės yra optimistinė bei aktuali ir šiandien, recenzentų manymu. Ją jau galėjo skaitytojas aptikti II Vydūno raštų tome, tačiau šis leidimas yra kiek pataisytas, pasižymi sklandesne, šiuolaikiškesne kalba.

„Knygelė yra ypatinga tuo, kad galima ją paimti kaip kokį katekizmą … ji yra į sielos gelmes prabylanti“, – apibendrina filosofas, literatūrologas, Mažosios Lietuvos kultūros tyrėjas, Vydūno kūrybos tyrinėtojas bei propaguotojas dr. Vaclovas Bagdonavičius.

Share Button
P.S. DĖMESIO! Jei patiko straipsnis ir spausite nykštį, prašome palaukti, kol pasirodys langas su GALIMYBE patvirtinti, jog tekstas tikrai tikrai patiko. Dėl mums nesuprantamų priežasčių, jau eilę metų šiai svetainei taikomi tokie papildomo patvirtinimo, ribojantys/represiniai mechanizmai. Jei kažką suprantate apie tai daugiau – labai prašome su mumis susisiekti minerva@filosofija.info. AČIŪ!

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code