Iš kur viskas randasi

10168093_10202227978716270_2330273075868742898_n

Iš tavęs paties. Ir įrodysiu labai paprastai. Kas yra visa tai? Ką matai, girdi, jauti ir mąstai šią akimirką. Tai sukurti galėjai tik tu ir daugiau niekas, nes mato tavo akys, girdi tavo ausys, jaučia tavo kūnas, o mąsto tavo galva. Kiti matys kitaip, nes jų akys bus kitoje vietoje. O jeigu net išvys tą patį, mąstys apie tai svetima galva, o joje viskas kitaip.

Kartais dar paisto, kad yra „apskritai pasaulis“, kuris vienodas visiems. Atsakau. „Apskritai pasaulis“ – tai mintis, ir kiekviena galva mąsto ją skirtingai. Todėl viskas bet kuriuo atveju kyla iš mūsų pačių.

Bet juk negali būti, kad aš pats būčiau susikūręs tokią kankynę? Todėl darau išvadą, kad visas šis samprotavimas tėra nuodingas proto įkandimas, o pats protas panašus į sergstintį mane žvėrį, ir mano jis yra tik tiek, kad priskirtas mano sargu. Toliau mirtingojo mintis niekada neįstengs nueiti.

(Pelevin V. Snuff. Utopija. Vilnius: Kitos knygos. 2013. P. 98)

Share Button
P.S. DĖMESIO! Jei patiko straipsnis ir spausite nykštį, prašome palaukti, kol pasirodys langas su GALIMYBE patvirtinti, jog tekstas tikrai tikrai patiko. Dėl mums nesuprantamų priežasčių, jau eilę metų šiai svetainei taikomi tokie papildomo patvirtinimo, ribojantys/represiniai mechanizmai. Jei kažką suprantate apie tai daugiau – labai prašome su mumis susisiekti minerva@filosofija.info. AČIŪ!

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code