Frankofonijos dienų renginys Seime – A. J. Greimo 100-mečiui skirta diskusija

Kovo 29 d., trečiadienį, 13 val. Konstitucijos salėje (Seimo I r.) Seimo Švietimo ir mokslo komitetas bendradarbiaudamas su Prancūzijos Respublikos ambasada Lietuvoje organizuoja diskusiją „Daugialypis A. J. Greimas“. Tai yra tradiciškai mūsų valstybėje rengiamų Frankofonijos dienų renginys, šiemet skiriamas Algirdo Juliaus Greimo 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Minėdamas šią sukaktį Seimas 2017-uosius yra paskelbęs A. J. Greimo metais.

Renginio svečius pasveikins Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas akad. Eugenijus Jovaiša ir Prancūzijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Filipas Žanto (Philippe Jeantaud).

Pranešimą apie A. J. Greimo asmenybę ir nuopelnus pristatys Limožo universiteto profesorius Žakas Fontanij (Jacques Fontanille) – vienas iš žymiausių ir kūrybiškiausių A. J. Greimo mokinių, pasekėjų ir mokslinių bendradarbių. Pranešimus taip pat skaitys Lietuvos Respublikos kultūros viceministrė, semiotikė dr. Gintautė Žemaitytė, Vilniaus universiteto A. J. Greimo semiotikos ir literatūros teorijos centro profesoriai Kęstutis Nastopka ir Arūnas Sverdiolas, Lietuvos edukologijos universiteto profesorius Dainius Vaitiekūnas ir leidyklos „Baltos lankos“ direktorius dr. Saulius Žukas.

Po pranešimų bus surengta bendra diskusija apie A. J. Greimo veiklą ir jos įkvėptus tyrėjus ir menininkus. Renginio moderatorius – Seimo Kultūros komiteto pirmininko pavaduotojas dr. Arūnas Gelūnas.

Programa

Registracija į renginį – iki kovo 24 d.

Renginys bus tiesiogiai transliuojamas internetu ir televizijos programa „Seimas – tiesiogiai

 

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code