Žvaigždės ir graužtukai: kas nutinka mokslui ir menui drauge prakandus pažinimo obuolį?

Vilniaus universitetas šventinius 440-uosius metus pradės intelektualiai provokuojančia diskusija. Balandžio 1 d. Vilniaus universitetas (VU) minės 440-ąjį gimtadienį. Šia proga 18 val. MO muziejuje gimtadienio renginių ciklą pradės intelektualiai provokuojanti diskusija „Žvaigždės ir graužtukai: kas nutinka mokslui ir menui drauge prakandus pažinimo obuolį?“.

Diskusijoje dalyvaus pripažinti VU mokslininkai: architektūros istorikė prof. Marija Drėmaitė, literatūrologas prof. Paulius V. Subačius, istorikė dr. Loreta Skurvydaitė, menotyrininkas doc. Martynas Petrikas, filosofas doc. Kristupas Sabolius. Pokalbį moderuos literatūrologė prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė. Susirinkusius svečius sveikins VU rektorius prof. Artūras Žukauskas.

VU mokslininkai diskutuos apie dviejų intelektinių laukų – mokslo ir meno – sąveiką Lietuvoje ir pasaulyje. Diskusijos dalyviai provokuodami klaus, ar iš klasikinės mokslo sampratos liko tik graužtukas ir kur iškilus gamtos mokslams atsidūrė humanitarinio pažinimo vieta, turinys ir reikšmė. Ar mokslas ir menas tikrai yra dvi obuolio pusės? Ar meno ir kūrybos vaidmuo tapo subordinacinis gamtos ir technologinių mokslų atžvilgiu? Mokslininkai aptars meno ir mokslo istorines reikšmes, jų santykį, aiškinsis išsilavinimo, pažinimo ir mokytojo kaip meistro vaidmenį siekiant užkariauti žvaigždes modernioje visuomenėje.

Renginyje bus pristatytos specialiai VU 440-ajam gimtadieniui pieštos talentingo menininko Karolio Strautnieko iliustracijos, kuriose atsispindi jau dešimtmečius universitetą lydintis ir pristatantis šūkis „Iš čia kylama į žvaigždes“. K. Strautniekas – vienas žymiausių lietuvių iliustratorių pasaulyje, dirbęs su tokiais prekių ženklais kaip „Forbes“, „Adobe“, „Facebook“, „New York Times“, „Audi“ „Dropbox“ bei kiti.

Progines iliustracijas VU padovanos universiteto alumno Viktoro Butkaus įkurtam MO muziejui, kur jos bus eksponuojamos ištisus metus. Renginio metu iliustracijos bus apšviestos specialia universiteto mokslininkų sukurta išmania šviestukų technologija, o svečiai patys galės valdyti piešinių apšvietimą.

„Kurdami Vilniaus universiteto 440-ojo gimtadienio koncepciją siekėme atsakyti į kausimą: kaip švenčia institucija, kurios sėkmė reiškia valstybės pažangą? Žinoma, svarbu ir toliau būti užtikrintu mokslo ir studijų lyderiu, kuris dosniai dalijasi savo sukaupta patirtimi, žiniomis ir kultūra. Tačiau turime nepamiršti telkti ir tuos talentingus jaunuolius, kuriems reikia finansinės paramos. Todėl renginyje papasakosime apie 100 gimtadienio stipendijų pirmakursiams iš socialiai pažeidžiamų šeimų. Taip pat pristatysime universiteto intelektines gimtadienio dovanas, kurios visus Lietuvos žmones ir svečius džiugins, telks ir kvies paragauti pažinimo vaisių“, – pasakojo VU Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovė Vilma Radzevičienė.

Šventinį vakarą vainikuos VU Matematikos ir informatikos fakulteto studento, 2017 m. universiteto Talentų vakaro nugalėtojo akordeonisto Tomo Zaicevo pasirodymas.

Į renginį būtina išankstinė registracija.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code