Virtuali paroda „Kęstutis Nastopka. Prasmių žvejys sutankėjusiame laike“

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka parengė virtualią parodą, skirtą literatūrologo, kritiko, vertėjo Kęstučio Nastopkos 75 metų sukakčiai paminėti.

Kestutis_NastopkaKęstutis Nastopka – Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto A. J. Greimo semiotikos ir literatūros teorijos centro profesorius. Išvertė A. J. Greimo monografiją Struktūrinė semantika (2005), apie 30 jo ir kitų semiotikų straipsnių, sudarė A. J. Greimo tyrinėjimų sąvadą Lietuvių mitologijos studijos(2005). Už lietuviškos semiotikos plėtojimą ir literatūros kūrinių suvokimo meną 2012 m. K. Nastopkai paskirta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.

Parodoje eksponuojamos jubiliato mokslinės knygos Lietuvių eilėraščio poetika (1985), Išprūstanti prasmė (1991), Reikšmių poetika (2002), Literatūros semiotika (2010), rinktiniai straipsniai iš leidinių, vertimai, sudaryti ir redaguoti leidiniai iš Nacionalinės bibliotekos fondų.

Parodą papildo dokumentai iš asmeninio Kęstučio Nastopkos archyvo: fotografijos, žymių žmonių laiškai, dedikacijos,  knygos su jubiliato straipsnių vertimais į anglų, italų, prancūzų, rusų, švedų ir vokiečių kalbas.

Virtuali paroda „Kęstutis Nastopka. Prasmių žvejys sutankėjusiame laike“

Parodą parengė Ryšių su visuomene skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Nijolė Matusevičienė

You may also like...

1 Response

  1. Ignas parašė:

    Daugiau žmonių galėtu naudotis virtualiomis lietuvos nacionalinės bibliotekos paslaugomis. Paprasčiau tiek žmonėm kurie nori parodyti savo parodą, tiek patogu ir žiūrintiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code