Emmanuelio Levino knygos „Laikas ir Kitas” pristatymas

2017 m. gruodžio 2 d. Pavilijono knygų savaitgalio metu buvo pristatyta Emmanuelio Levino knygelė „Laikas ir Kitas“. Pristatyme dalyvavo vertėjas dr. Viktoras Bachmetjevas, doc. dr. Jolanta Saldukaitytė ir Algirdas Davidavičius.

Emmanuelio Levino knygelė „Laikas ir Kitas“ (1948) pasirodė trylika metų iki jam šlovę pelniusio veikalo „Totalybė ir begalybė“ (1961). Tai viena iš intencijų, paskatinusi dr. Viktorą Bachmetjevą išversti Prancūzijos mąstytojo tekstą.

Anot vertėjo, Levino filosofijoje aptariamas erotiškumo santykis, papildantis bei praplečiantis intencionalų bei etinį santykį su Kitu. Erotiškumo esmė – vaisingumas, tai „santykis, kur kitas asmuo pasirodo kaip absoliučiai kitas, tačiau ne kaip nepažinus veidas, bet kaip pažinus, tačiau galiai nepasiduodantis kitas asmuo,“ – rašo įžangoje Viktoras. Knygelėje, anot vertėjo, atsiskleidžia ir Levino laiko samprata, kuri taip pat reiškia ne ką kitą, o santykį su Kitu, pasireiškiantį ne tik asimetrišku dvilypumu, bet pasižymintį ir laiko diachroniškumu.

Vaizdo įrašas (geriausia žiūrėt nustačius ne HD 1080p ar 720p, o 480p rezoliuciją):

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code