A. Mickūnas „Dualistinės Vakarų metafizikos kritika“ (II-III d.)

mickunas

Gestas „pagautas“ kalbant apie tai kas yra magija ir lietaus jėga. Rodo į „Žodžius“, kurie nieko nenurodo.

Vilniaus universiteto, filosofijos fakulteto organizuotas prof. Algio Mickūno paskaitų ciklas [2015 vasario 18-25 d.].

Niekas neturėjo pasaulyje istorijos, tik Vakarai. Kinai, indai ir kiti – turi tradiciją. Vakarai turi specifinę ontologiją ir todėl turi istoriją. Džambatista Viko (Giambattista Vico), marksizmas ir kiti prdėjo kalbėt apie istoriją. Tai subjekto istorija, kurio, anot mechanistinės modernybės pasaulio sampratos, nėra.

Aptariamas fizinis ir istorinis laikas, Nikolajaus Kuzietčio, Džovanio Piko dela Mirandolos, Gotfrydo Leibnico idėjos. Subjekto-objekto, kokybės-kiekybės, kūno ir subjekto dvilypumas, jėgos klausimas, idėjų feodalizmas ir t.t.

Trečios dienos paskaitoje Tukidido ir ne tik aprašytos istorinės pamokos, Spartos ir dabartinės Rusijos analogija ir t.t.

Pirma diena >>

Antra diena:

Trečia diena:

Share Button
P.S. DĖMESIO! Jei patiko straipsnis ir spausite nykštį, prašome palaukti, kol pasirodys langas su GALIMYBE patvirtinti, jog tekstas tikrai tikrai patiko. Dėl mums nesuprantamų priežasčių, jau eilę metų šiai svetainei taikomi tokie papildomo patvirtinimo, ribojantys/represiniai mechanizmai. Jei kažką suprantate apie tai daugiau – labai prašome su mumis susisiekti minerva@filosofija.info. AČIŪ!

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code