Industrinis stiklo karoliukų žaidimas (Video)

Lyva-Peleckis

Knygos „Žaidimas” autoriai Algimantas Lyva ir Mindaugas Peleckis. Nuotr. Živilės Filmanavičiūtės (2014)

2014 m. spalio 6 d., pirmadienį, LUNI organizavo susitikimą su neseniai išleistos knygos „Žaidimas“ autoriais Algimantu Lyva ir Mindaugu Peleckiu.

Ar gali du virtualūs kūrėjai kartu parašyti knygą? Ar gali bendradarbiauti du rašytojai, kurie niekada nebuvo susitikę? Gali – atsako knygos „Žaidimas“ autoriai, vadinantys savo kūrinį „literatūrine anomalija“, „kompasu dideliems vaikams“ ir „industriniu stiklo karoliukų žaidimu“.

Knyga „Žaidimas” – tai psichodelinė kūryba, beletristinis krautas, neturintis jokio literatūrinio tikslo. Knyga neturi nei pradžios, nei pabaigos. Tai – žaidimas be aiškių ribų, bet jis nėra begalinis. Minčių srautas gali nutrūkti ir vėl atgimti bet kada, bet kur ir nebūtinai rašytine forma. Knygos sumanymas priklauso filosofijos doktorantui Mindaugui Peleckiui. Tai – pirmas bendras dviejų Lietuvos rašytojų sąjungos narių kūrinys.

Kelios knygos ištraukos:

„Kiekvienoje gyvoje dvasinėje Tradicijoje egzistuoja slėptuvė. Ji skirta žmonėms, kurie mano, kad ieško dvasinio kelio, o iš tikrųjų tiesiog ieško užtarimo. Pasaulis, siūlomas slėptuvėje, daug paprastesnis už tą gyvenimą, kurį gyvena daugelis žmonių. Jis lengvai aprašomas dešimčia Dievo įsakymų, keturiomis tauriosiomis tiesomis ir t. t.”

„… ir vilkas sveikas , ir avys vegetarės.”

„Milijardai telefono aparatų visoje žemėje. O kiek vienatvės vienetų jie sumažino?”

„… juk mylėti visą žmoniją labai lengva, pakanka 500 g stipraus skysčio …”

„Atmintinai iškalęs lietaus vamzdžių monologus nuo sandėliuko stogo pažvelgiau žemyn …”

„… kaukuolėje nėra troleibusų, nėra skeleto kontrolės. Galima iki paskutinės stotelės važiuoti ir be bilieto.”

„Laikas ruoštis kelionei į kitą erdvę. Švytėjimas suderins akis ir iš ausų ištrauks oro kamščius. Galima bus išgirsti tylos riaumojimą ir švelnų triukšmo ošimą … Teks iš naujo sapnuoti tikrovę. Logikos saugikliai bus išjungti ir žodžiai neteks prasmės. Besvorė apeiga, nuostabos ir siaubo pusiausvyra. Taurė sklidina begarsės paslapties. Vilko staugimas kviečia į puotą. Išgerk, eiki pro rūko duris. Vanduo – tyras šaltinio dvelksmas, čiurlenimas akmenų ir dumblių, gilus šuolis į tamsos bedugnę. Vizijos pakartoja nakties gudrybes, pamiršta pavojus. Draveni, jau gali atsitiesti nuo blaivaus košmaro, išsemti iš akių kasdienybės dumblą, paryškinti peizažo tolius, paklausti sienos, atsakyti vėjui, pažvelgti į sielos gelmę …”

„Ar verta gyventi? Ar verta mirti?”

„Moderni kulinarija smeigia modifikuotas šakes. Į pilvą.”

„… reikėjo palaukti, kol išretės mintys ir lubų tatuiruotės pavirs dangiškomis freskomis.”

Knygos pristatymo vaizdo įrašas:

Knygą galima atsisiųsti pdf formatu čia: radikaliai.lt

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code