Apokalipsė kine. Filosofinės prielaidos (video)

 

apokalipse-kine

Spalio 21 d. 18 val., Vilniaus Universitete, Teatro salėje (Universiteto g. 3, Vilnius) vyko diskusija, skirta Nerijaus Mileriaus knygai “Apokalipsė kine. Filosofinės prielaidos”.

Dalyvavo: filosofas Gintautas Mažeikis, režisierė Giedrė Beinoriūtė, menotyrininkė Agnė Narušytė, kinotyrininkas Lukas Brašiškis ir pats knygos autorius, Nerijus Milerius.

„Mileriaus atlikta nežanrinio kino analizė atskleidžia ne tik paties žanrinio kino formulę, bet ir jos dekonstrukcijos mechanizmą: nematomą saugaus žiūrovo-vojeristo poziciją reikia paversti jo teismu, jam garantuojamą nemirtingumą – mokymu mirti, o kasdienybės atnaujinimą didžiųjų įvykių patirtimis – įklampinimu neįvykiškoje kasdienybėje be prošvaisčių ir be pabaigos…Žvelgiant į nekomercinių filmų visumą iš toliau, šių strategijų rinkinį irgi galima pavadinti modeliu, kuriuo gali pasinaudoti nuo žanro norintys pabėgti kūrėjai – įsivaizduoju, kad to netgi galima mokytis. Vis dėlto šis modelis, kitaip nei žanrinio kino, skatina ne kartoti tuos pačius sąmonės judesius, bet atrasti naujus. Be to, išskleisdamas jo kritinį potencialą filosofas padarė daugiau nei žadėjo – išryškino kitą tradicinės estetikos pusę, kurioje galbūt irgi manipuliuojama žiūrovo sąmone parduodant jam pakylėtų patirčių pažadą, bet iš tiesų jį paverčiant tik vyraujančios ideologijos vergu. Tad tikėtina, jog šioje monografijoje pasiūlytas sąvokas ir kiti tyrinėtojai pasitelks aiškindami šiuolaikinę kultūrą formuojančių vaizdų galią ir jų nuvertėjimą tapus pačios kasdienybės srautu” (A. Narušytė).

Pirma dalis:

Antra:

You may also like...

2 Responses

  1. zigmas parašė:

    iš kur paimta straipsnio iliustracija?

  2. m parašė:

    Ingmar Berman, Det sjunde inseglet, 1957.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code