Nesaugaus gyvenimo išmintis

Alan Wilson Watts „Nesaugaus gyvenimo išmintis“ (2018)
Išleido: Vaga
Vertė: Laurynas Barkauskas
Puslapiai: 176
ISBN: 978-5-415-02529-9

„[M]ano tikslas yra, atsigręžiant atgal, parodyti, kad galima apginti tas esmines religines bei metafizines tikroves, jų atsisakant ir jas sunaikinant.“

Alan Wilson Watts (1915–1973) – britų filosofas, rašytojas, Rytų kultūros ir filosofijos, taip pat religijų tyrinėtojas.

Knygoje Nesaugaus gyvenimo išmintis: žinia nerimo amžiui (1951) rašoma apie tradicinių vertybių žlugimą ir tai, kaip šiuolaikinis žmogus protauja bei gyvena išskirtinio nesaugumo laikotarpiu.

Autorius, vadovaudamasis viena pagrindinių budistinių nuostatų – blaiviai tyrinėti tai, kas esti priešais tave, visas prielaidas paliekant nuošalyje, mąsto apie nesaugumą ir nerimą. Visapusiškai analizuoja šias patirtis, atsiribodamas nuo nereikšmingų asociacijų, įpirštų laiko bei tradicijos.

„Žmogus, kaip protinga būtybė, trokšta prasmingai gyventi, bet jam sunku patikėti, kad gyvenimas turi prasmę. Dėl to jis ieško kažko daugiau nei tai, ką regi – nori tikėti, kad neaiški ir trumpalaikė gyvenimo bei mirties patirtis slepia amžiną tvarką ir amžinąjį gyvenimą.“ (25 pusl.)

Knygos pagrindu skelbta: Citatos iš Alan’o W. Watts’o knygos

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code