Pasaulis pagal Fluxus

Liepos 10 d. 18 val. Nacionalinėje dailės galerijos didžiojoje parodų salėje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) atidaroma paroda „Pasaulis pagal Fluxus”, pristatanti bene vizionieriškiausią XX a. meno judėjimą Fluxus.

ImageGenNuo 2006 m. iš garsaus kino ir šiuolaikinio meno kūrėjo Jono Meko įsigyta ir Jono Meko Vizualiųjų Menų Centre Vilniuje saugoma Fluxus kolekcija yra mažai žinoma Lietuvos kultūros ir plačiajai visuomenei, nors jos segmentai, eksponuoti kitose šalyse (Sankt Peterburge, Niujorke, Kijeve ir kt.), sulaukė didžiulės sėkmės ir ekspertų įvertinimo. Pasak parodos iniciatorių ir organizatorių, tai bus išskirtinė proga Lietuvos žmonėms ir turistams susipažinti su pasaulinės vertės eksponatais, kurie atrinkti parodai daugiau nei iš 2600 originalių Fluxus kūrinių.

Savo laikmečio meno idėjas ir raišką pralenkusį, tolesnę meno raidą paveikusį Fluxus judėjimą (greta Jono Meko) su Lietuva sieja ir šio judėjimo įkvėpėjo kauniečio Jurgio Mačiūno asmenybė.
Mačiūnas subūrė platų tarptautinį menininkų-novatorių tinkle, su juo bendradarbiavo tokie XX a. meno korifėjai kaip Josephas Boysas, Nam June Paikas, Yoko Ono, Johnas Lennonas ir kt. Visų jų darbų esama Vilniaus Fluxus kolekcijoje ir jie bus pristatyti šioje parodoje.

Projektą papildys Fluxus filmai, saugomi „Filmmakers Coop” Niujorke, nauji paties Jono Meko, Alison Knowles ir kitų Fluxus menininkų darbai.

Parodą bus galima apžiūrėti iki š. m. rugsėjo 20 dienos.

Parodos organizatoriai: Lietuvos dailės muziejaus Nacionalinė dailės galerija ir Jono Meko vizualiųjų menų centras. Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, LR kultūros ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros institutas, VšĮ „Pirmoji kava”, UAB „Exterus”, UAB „Ekspobalta”.
Informaciniai rėmėjai: dienraštis „Lietuvos rytas”, interneto portalas lrytas.lt
Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code