Konferencija „Misija – Lietuva“: nuo tapatybės iki darnios gerovės

misija-Lietuva

Gegužės 14 d., trečiadienį, 9.30–14.30 val. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmuose įvyks konferencija „Misija – Lietuva“.

Žinomi Lietuvos žmonės – ekonomistas Gitanas Nausėda, istorikas Egidijus Aleksandravičius, Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, lenktynininkas Benediktas Vanagas, filosofas Mindaugas Kubilius, „Darom“, „Global Lithuanian Leadership“ įkūrėjas Tadas Langaitis, architektas Algirdas Kaušpėdas ir kiti – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmuose ieškos atsakymų į klausimą, kokie iššūkiai lemia Lietuvos valstybės tvarumą ir klestėjimą.

Pirmoje sesijoje konferencijos dalyviai svarstys apie Lietuvos demokratijos pamatus: tapatybę ir jos sklaidą, antrojoje – apie darnos ir gerovės mūsų valstybėje kūrimą. Šia konferencija siekiama prisidėti prie Lietuvos, kaip saviausios bei geriausios valstybės būti ir kurti, kūrimo.

Algirdas Kaušpėdas, vienas iš konferencijos organizatorių, brėžia idėjos atsiradimo istoriją: „Jau kuris laikas šaunioje iniciatyvos „Misija – Sibiras“ rėmuose svarstėme, kaip šią misiją nukreipti į Lietuvos dabartį. Taip man ir kilo „Misija – Lietuva“ idėja. Iš tiesų, turime garbingą pareigą vykdyti atminties misiją mūsų tėvų, senelių atžvilgiu. Mes mename jų pilietinę valią – būti lietuviais ir kurti Lietuvą. Bet to neužtenka. Mes turime tęsti protėvių garbingą apsisprendimą: būti lietuviais ir kurti Lietuvą čia ir dabar. Istorinė atmintis yra mūsų savivertės pamatas. Tad ir privalome savyje turimą vertę paversti savo ir Lietuvos valstybės klestėjimu ir garbe.“

Konferencijos kvietime iniciatoriai išskleidžia keliamos misijos aktualumą ir kviečia Lietuvos piliečius vis labiau atrasti ir puoselėti savivertę: „Lietuvių Tauta jau daugelį amžių kuria savo valstybę. Esame protėvių sukaupto ir mūsų pačių puoselėjamo bendrojo gėrio dalininkai. Tačiau kurti ir išlaikyti piliečių valstybę, kaip kilnią ir klestinčią  žmonių bendruomenę, – nelengvas uždavinys.  Visuomenėje vis dar gajūs posovietiniai įpročiai trukdo ant tapatybės  ir savivertės pamatų kurti tvarią Lietuvos demokratiją. Šiandien labai svarbu įsisąmoninti, kad demokratija pirmiausiai yra už save atsakingų, oriai būnančių ir darbščiai kuriančių piliečių bendrabūvis. Šia konferencija siekiame prisidėti prie Lietuvos, kaip saviausios bei geriausios valstybės būti ir kurti, kūrimo.“

Renginys viešas, įėjimas laisvas. Daugiau informacijos: www.misijalietuva.lt

Share Button
Dalintis:

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code