Turime tik valstybės karikatūrą

Interviu su žinomu filosofijos profesoriumi bei Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariu Vytautu Radžvilu.

You may also like...

18 Responses

 1. Irena parašė:

  Tikrai atviras ir drąsus Vytauto Radžvilo kalbėjimas vis dar savo galva mąstantiems lietuviams. Ačiū! Norėtųsi dažniau, va, šitaip išsamiai pasiklausyti Vytauto Radžvilo įžvalgų. Ačiū ir kūrėjams, kurie jį kalbino.

 2. Stefanija parašė:

  …Ir kas sako,kad Lietuvoje nebera tikru zmoniu!?Tikrai pakele nuotaika.Aciu labai abiems .

 3. Magdė parašė:

  Daug kas teisinga, Skaitė žmogus Marksą, žino, kad visą laiką visiems meluoti negalima, nors visai nemeluoti nebesigauna. Juokingiausia, kad Radžvilas kaip ir pamiršo, kad jo šutvė ir privedė prie dabartinės padėties, tai šutvei jis tebepriklauso. Iš vienos pusės lyg ir keikia dabartinę nomenklatūrą, iš kitos pusės su visokiais kūriais nuolankiai ruošia jiems pamainą.
  Aiškiai jaučiasi nuskriaustas, nes kiek pastūmėtas nuo lovio centro ir labai norėtų grįžti, o norint grįžti, teigiamai vertinti dabartinę padėtį jau nebeįmanoma, tenka pripažinti vis dar pasitaikančius trūkumus, tik tie trūkumai atsirado ne dėl jų kaltės. Kalčiausi aišku bus Paksas, Vonžutaitė, Venckienė Uspaskichas ir kitokie pūliniai.
  O šlykščiausia, kad jis prisidengdamas specifine retorika būtent ragina viską palikti kaip yra, ir rinkimų sąrašus ir teisėsaugą ne naikinti ir kūrti iš naujo, o toliau tęsti reformą. Matosi, kad arba profesorius nesupranta padėties rimtumo, arba sąmoningai tikisi naivesnius nuraminti ir įtikinti, kad dar galima viską ištaisyti, jeigu jis su savo chebra vėl grįš į valdžią.

 4. Mona parašė:

  KOkia laimė, kad Lietuvoje dar yra tokių išmintingų žmonių, kaip Radžvilas. Jo paskaita mane pribloškė. Privertė susimąstyti, apgalvoti ir daug ką suvokti mūsų realybėje.

 5. Asta parašė:

  Kaip reiktų tokios televizinės laidos.

 6. Asta parašė:

  Kaip reikėtų tokios laidos,televizinės.

 7. solvita parašė:

  Gera klausytis protingo laisvai snekancio zmogaus aciu jum ir laidos kurejams

 8. ;) parašė:

  Viskas labai paprastai ir aiškiai parašyta:

  L. Donskio blogas. „Valstybininkai”, arba Keletas valdomos demokratijos štrichų

  www . donskis . lt/v/lt/1/1_/1125
  Sausio 11, 2010

  Megakorupcijos laukas:visiškas slaptųjų tarnybų, teismų, dalies žiniasklaidos ir verslo struktūrų susiliejimas Lietuvoje
  Nesibaigiantys skandalai,VEKS,nac stadionų ir kitos aferos,”vsio zakonno” vagiami milijonai be nuteistų kaltų tą tik patvirtina.
  Visus juos dengia kompromatų valdomi iškrypę šūdžiai iš Juodojo Kubo

 9. tikrovė parašė:

  kaip ne keista,bet šis žmogus tikrai su savo aiškinimu nuveda jaunimą neteisingu keliu.Nes tikrai nepažinojo turėtos tarybinės Lietuvos realybės. Buvo ,tikrai buvo nesavanaudžių ,sąmoningų lietuvių ir su „pareigomis”,jei taip galima išsireikšti.Nedaug,sakyčiau vienetai. Tačiau šių vienetų pavyzdžiu ,jų darbais ir turim Neprklausomybę. Gaila,kad valžią uzurpavo žemos,labai žemos moralės ir kultūros tautiečiai. Tokių turim taip pat.Ir tai labai gerai matosi mums ,vyresnei kartai,ir iš to,kokio mentaliteto žmonės dabar „profesoriauja”:).Tame tarpe ir toks profesorius V.Landsbergis. Turiu galimybę jį palyginti su gerb. signataru Vaišvila.Prisimenu Landsbergį su jo gana isterišku elgesiu katedros aikštėj,kai šalia buvo dar tas keistas kanklininkas. Prisimenu ir pirmą mitingą prie Adomo Mickevičiaus paminklo.Ir po mitingo įvykusį tuometinėj CK pagrindinėj leidykloj kilusį ir gatvėj puikiausiai girdimą ,triukšmą.Po kurio iš jos vienmarškinis ir sumuštas buvo išvilktas ,deja, ne Landsbergis, o dažno šiandien keikiamas Zigmas.Tas tai jau tikrai nuo anos valdžios yra gavęs „į kaulus” – esu to liudininkas.Landsbergis gi niekad nėra nukentėjęs.Žinoma,apart „dvasinių” kančių. Kurios ,suprantama, yra kur kas reikšmingesnės,nei mūsų guzai prie TV bokšto ,etc.Keistas ir dabartinis Paulausko ,tuometinio mūsų žmogaus, išdrįsusio „lįst” į prokuratūros vadovo kėdę. Tai atrodė tikrai siaubingai – visą laiką niekaip negaliu susitaikyt su mintim,kad anam pavyko išlikt iš viso gyvam. O šiandien….Vienžo , manau ,jaunimui pirmiausia būtina išsiaiškinti kas iš tikrųjų yra kas šiandieninėj Lietuvoj .O jau tada ,galima aiškint ir ko ir kaip siekt.

 10. globalistinių patvorių analitikas parašė:

  Išklausiau pirmąją dalį. Pradėjo filosofas nuo Tomševskio mėgstamo teiginio, kad pirmiausia ko siekia išsilaisvinę vergai – tai įsigyti savų vergų. Tačiau tas tinka ir Tomaševskui su Radžvila, nes nepanašįu, kad jie žinotų, kad tikroji laisvė pasiekiama tik išsilaisvinant savąjį protą nuo ego mąstymo sistemos.

  Toliau gerb. Radžvila visai nefilosofiškai su mumis pasidallino pletkais, kuriuos euroskeptikai paskleidė apie ES Prezidentą filosofą, buvusį Belgijos premjerą – Hermaną fon Rompuy. Vilniuje jis kategoriškai paneigė šį apie jį skleidžiamą pletką, kai kažkas jo apie tai paklausė ir net paprašė nurodyti šaltinį. . Jis teigė, kad Europa, ne JAV ir čia kiekviena tauta turi savo unikalią istoriją. Tad jokių tautų prievartinio maišymo negali būti ir ne toks ES tikslas.

  Aišku, kad Europoje yra neoliberalių bei neokairių jėgų, kurios norėtų Europą integruot į Rytų despotiją nuo Madrido iki Vladivostoko (beje apie tai socialistas Vytenis Andriukaitis prieš keletą metų su įsitikinimu kalbėjo balsas.lt kaip apie Europos ateitį Eurazijoje), bet apie tai kol kas gali tik pasvajoti Putinas su Europos socialistais. Mūsų šalis greičiausiai tebėra rytų info zonoje, todėl kas neskaito anglosaksų kalbomis, tas savo protą pasmnerkia niūriai ateities vizijai. Kol kas tiek Europoje, tiek JAV laimi pažangios jėgos. Nors bjauriiai veikia ir filosofo minėtas thin-tank’ų tinklas. Nuo mūsų priklauso kas vyks toliau. Ar leisime okupuoti savo protus? Mūsų žiniasklaida ir „politologai” yra tiek apsileidę, kad net neskiria Briuselio „Europos tarybos” (European Council) nuo ne Briuselio, ne ES „Europos tarybos” – The Council of Europa, kuri yra Rusijos ir Europos žd kongreso prižiūrimas galingiausias think-tankas, „destruktūrizuojantis visuomene” per siūlomus neotrockistinius įstatymus-konvencijas. JT konvencijos dažnai su jomis nesutampa. Manau, kad ne netyčia pasirinktas vienodas pavadinimas su ta pačia ES simbolika.. tai tyčinis žmonių klaidinimas. Ir tokios šalys kaip ES nepriklausanti Norvegija, Šveicarija, Turkija.. ir t.t. yra verčiamos pasirašyti konvencijas, ginančias homo teises, vaikų teises, nustatant juos prieš tėvus.. ir taip trupinant visuomenę, „politkorektiškumu” nutildant inteligentus, nukreipiamas dėmesys nuo šalis užvaldančių didžiulių monopolijų, kurios ir sunaikina laisvą rinką.. Mūsų Laisvo rinkos institutasvisi ne skatina konkurenciją, jis ją naikina, nes remia monopolijų interesus. Tai galima lengvai nustatyti vien pasižiūrėjus į rėmėjų sąrašą ir gaunamas sumas. Philip Moris buvo didžiausiu LRI rėmėjas. Dabar jis nebeturi jokios konkurencijos. Nebent valstybės pinigais ginasi nuo „kontrabandos”

 11. >> :) parašė:

  oi tik jau paklausykite to internacionalisto Donskio ką jis kalba EP. Jis Lietuvą paleistų į visas keturias puses pats pirma. Ar dar senai jis bernardinai.lt rašė kokie lietuviai „homofobai”, „antisemitai”, „naciai”? O kai komentatoriai bandė atsikirst, ėmė skųstis, kad negali per komentarus užmigti… ir neužilgo bernardinai jo prašymą įvykdė – įvedė registraciją ir neteko skaitytojų. Dabar jau ir Donskiui nebeįdomu ten rašyti.
  Panašiai buvo patvarkyti ir kiti mūsų laikraščiai. Literatūra ir menas” užsidarė nuo skaitytojų komentarų po poeto ir eatro kritiko Valdo Gedgaudo „homofobinio” straipsnio, po kurio jis buvo taip neokairiųjų atakuojamas, kad įtarimas kyla, ar kas iš jų neprisidėjo prie netikėtos V.Gedgaudo mirties, apie kurią kažkodėl visa žiniasklaida linkusi patylėti.

 12. >> tikrovė parašė:

  matosi, kad jums labai toli iki TOKIO Landsbergio ir labai arti iki TOKIO zigmuko:)) nejuokinkit:)

 13. globalistinių patvorių analitikas parašė:

  visuomeninė valdžios ir teismų kontrolė idėja pasiskolinta iš tos teisininkų tarybos, kuri buvo įkurta tirti mergaitės paėmimo iš Venskienės legitimumą. Alfa.lt turi archyvuose filmuotą medžiagą. Ten daug gerų idėjų patekta.

  O kas dėl „sistminių partijų” tai norėčiau paklausti – ar filosofui žinoma, kad kažkada egzistavusį kominterną – KOMUNISTINĮ INTERNACIONALĄ, pakeitė Socialist internacional su štabu Graikijoj ir į krachą Graikiją nuvariusiu socialistų lyderiu Papandreu. Beje, šie socialistai savo programas vykdo kartu su Pasaulio banku ir Tarptautiniu Valiutos fondu. Labai džiaugiuosi, kad Prezidentė paskatino išvengti TVF paskolos. Taip pat Liberal International , kuriam kartu su Rusijos Jabloko ir kitais pasaulio neoliberalais priklauso ir mūsų liberalcentristai (o anksčiau wikipedijoj buvo ir pPaulausko partija įrašyta) ir kurie vadovaujasi neva Oksfordo Manifestu. O po neokonservatoriais slepiasi ir neokonservatoriai, taip kaip po socialistai neokairieji. O apibendrintai visus tuos NEO galima pavadinti neotrockistais, nes jų stratgija nepasikeitė. Keitėsi tik taktika. Štai ką vadinčiau „sisteminėm partijom” – tai partijos, kurios traukomos už virvučių, kurių mes nematome.

 14. karikatūra parašė:

  įdomu ką pats RADŽVILA YRA GERO PADARĘS, KAD VALSTYBĖ NEBŪTŲ TIK KARIKATŪRA? Manau rusai su malonumu klausosi tokių „įžymiojo filosofo” žodžių ir netgi su malonumu įdės juos į savo vedamuosius: žiūrėkit, va taip jiems ir reikia.

  Nenusyvyliau Europa ir nepasiilgau rusiškų bobų klyksmų ir nurodinėjimų: a kudą idioš? Anūka vstan vočered:)

 15. rasa parašė:

  geras interviu , kita vertus perskaicius kelis komentarus noriu priminti pasakecia”Bezdzione ir akiniai”ten juk bezdzione nezino kam jie reikalingi ir dedasi juos ant uodegos…rasykit ponios ir jus gal atsiras skaitanciu ir komentuojanciu.

 16. klavr parašė:

  …geriau „tikrovei” neduoti balso… ji visada nusipaisto…gera kaukė niekšui…

 17. Profesorius labai gražiai kalba – tačiau esamoje santvarkoje į kalbas (ir net į paviešintus nusikaltimus) visiškai niekas nereaguoja. Aišku, ponas Radžvilas ir kiti ponai inteligentai galėtų suburti dorų piliečių opoziciją – tačiau nejaugi kirsi šaką ant kurios pats sėdi(iš kur gauni atlyginimą)…

 18. Danutė Narušienė parašė:

  Daug įdomių minčių,kaip reikėtų tokių atvirų pokalbių nacionalinėje televizujoje,kad ir dviejų Vytautų Ladsbergio ir Radžvilo diskusijos!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code