Tomas Venclova: Kaip skaityti eilėraštį (7)

Jeilio (Yale) universiteto profesorius Tomas Venclova yra poetas, vertėjas, eseistas. Gimė Antano Venclovos, LSSR himno autoriaus šeimoje. 1977 m. Česlovo Milošo kvietimu išvyko dėstyti į Berklio universitetą (JAV, Kalifornija). Tais pačiais metais jam buvo atimta sovietinė pilietybė.

Čia pateikiama septintoji profesoriaus paskaita, iš 10-ies numatytų ciklo. Kursas dėstomas lygiai toks kaip ir Jeilyje tik lietuvių kalba.

Paskaitos gali pasirodyti įdomios literatūrologams, poetams, kultūros tyrėjams, istorikams, filosofams.

Šį syk tradiciškai pakartojama bei apibendrinama prieš tai buvusios paskaitos medžiaga ir analizuojamas Boriso Pasternako eilėraštis „Мчались звезды. В море мылись мысы“. Profesorius nurodo Puškino eilėraštį „ПРОРОК“, kaip galimą subtekstą.

Tekstas aptariamas mikro ir makro lygmeniu, analizuojami sfinkso, pranašo motyvai, ornamentacija – kai viena ženklų sistema priešinasi kitai, makaronizmas – kelių kalbų samplaika ir daugelis kitų įdomių dalykų.

Share Button
P.S. DĖMESIO! Jei patiko straipsnis ir spausite nykštį, prašome palaukti, kol pasirodys langas su GALIMYBE patvirtinti, jog tekstas tikrai tikrai patiko. Dėl mums nesuprantamų priežasčių, jau eilę metų šiai svetainei taikomi tokie papildomo patvirtinimo, ribojantys/represiniai mechanizmai. Jei kažką suprantate apie tai daugiau – labai prašome su mumis susisiekti minerva@filosofija.info. AČIŪ!

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code