Povilas Aleksandravičius „Europos mąstymo kryptis ir ateitis“

2016 Vilniaus knygų mugėje vykęs Povilo Aleksandravičiaus knygos „Europos mąstymo kryptis ir ateitis” pristatymas. Dalyvauja autorius, Naglis Kardelis, Rūta Marija Vabalaitė, Saulius Kanišauskas ir Bronislovas Kuzmickas.

MRU eBooksMonografijoje apžvelgiama ir interpretuojama Europos mąstymo eiga nuo senovės Graikijos laikų iki mūsų dienų ir pateikiama originali įžvalga apie jos ateitį. Autorius išskiria dvi pagrindines europietiškojo mąstymo kryptis, pavadindamas jas mąstymu į plotį ir mąstymu į gylį. Nėra abejonių, kad mąstymas į plotį istoriškai dominavo, nustelbdamas mąstymą į gylį. Šio dominavimo pasekmės mūsų laikais – tikrovės ir paties žmogaus racionalizacija bei technologizacija. Autorius analizuoja šiuolaikinio žmogaus ir visuomenės problemas, kylančias dėl tokios europietiškojo mąstymo eigos bei galinčias baigtis žmonijos žūtimi, ir pagrindžia būtinybę keisti mąstymo kryptį – vėl eiti į gylį. Teigiama, kad ši kaita jau yra prasidėjusi šiuolaikinio žmogaus dvasios gilumoje ir reiškiasi konkrečiais pavyzdžiais mūsų laikų filosofijoje.

Knyga nemokamam skaitymui prieinama čia.

You may also like...

1 Response

  1. Aidas parašė:

    Povilas Aleksandravičius atstovauja moderuotą progresyvizmą katalikybėje. Tokia pozicija, užkardanti kelią tradicionalizmui, labai naudinga pačiai katalikybei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code