5 geriausi filosofiniai filmai (IV dalis)

  1. Meilė ir mirtis / Love and Death (1975, Woody Allen)

Žavi satyrinė komedija, kurioje Woody Allen’as parodijuoja tokius epinius kūrinius kaip „Karas ir taika“, „Nusikaltimas ir bausmė“, „Tėvai ir vaikai“. Veikėjai savo filosofinėmis diskusijomis ir egzistencinių klausimų svarstymais primena Tolstojaus ir Dostojevskio romanų personažus.

  1. Būdami ten / Being There (1979, Hal Ashby)

Tragikomedija „Būdami ten – tai Jerzy Nikodem’o Kosiński’o romano ekranizacija. Pagrindinis veikėjas – paprastas sodininkas Chance‘as, visą savo gyvenimą pradirbęs namuose, kurio savininkas numiršta. Dabar Chance‘as priverstas palikti šiuos namus ir pirmą kartą atsiduria gatvėje, kur jį numuša turtingos ponios limuzinas. Ji parsiveža jį namo, kad parodytų gydytojui, ir palaipsniui sodininkas įsilieja į įtakingiausių politikų ratą. Kas gi galėjo pagalvoti, kad bendromis sodininkystės frazėmis įmanoma nustebinti giliamintę intelektualinę aukštuomenę.

  1. Mano vakarienė su Andre / My Dinner with Andre (1981, Louis Malle)

Andre Gregory ir Wallace Shawn kartu parašė šio filmo scenarijų ir atliko jame pagrindinius vaidmenis. Siužetas – toks paprastas, kad paprasčiau ir nebūna: du vyrukai vakarieniauja restorane ir kalbasi apie gyvenimą. Tai ir viskas. Tačiau jų turiningas pokalbis yra vertas to, kad visą savo dėmesį skirtume šiam filmui.

  1. Barton Fink / Barton Fink (1991, Coen brothers)

„Barton Fink“ – tai originaliai perteikta istorija apie talentingą dramaturgą, kuris įsipareigojo parašyti scenarijų Holivudui. Tačiau darbas priešinasi kūrybinių kančių kamuojam jaunuoliui, kurio nuotaika blogėja kiekvieną dieną. Šis filmas pateikiamas kaip dangaus ir pragaro metafora, spalvingas siurrealistiniais vaizdais, kafkiškomis situacijomis ir Biblijos citatomis.

  1. Priklausomybė / The Addiction (1995, Abel Ferrara)

Filosofinis kinas apie vampyrus, kuriame režisierius nuplėšia žmonijai kaukę, parodydamas, kad visi žmonės yra nuo kažko priklausomi. Vieną Filosofijos fakulteto absolventę, išėjusią pasivaikščioti po vakarinį Niujorką, persekioja moteris-vampyrė. Po įkandimo, persivertusi į vampyrę, ji trokšta žmonių kraujo. Tačiau, atsiskleidžia ir naujieji jos gebėjimai, ji sąmoningai atsiduoda globalių bendražmogiškų klausimų spendimui.

Parengė Živilė Filmanavičiūtė

Pagal: http://cameralabs.org/11119-18-luchshikh-filosofskikh-filmov

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code