Žalioji ekonomika ar socio-ekologinė transformacija, ieškant išeičių iš besikartojančių pasaulio ekonomikos krizių?

brandNaujosios kairės 95 ir DEMOS Kritinės minties instituto birželio 4 d. surengta „La Boheme” patalpose Vienos universiteto profesoriaus Ulrich Brand paskaita.

Ulrich Brand yra Tarptautinės politikos profesorius. Jis buvo vienas iš ekspertų specialioje Vokietijos parlamento komisijoje dėl „Ekonomikos augimo, gerovės ir gyvenimo kokybės”. Šiuo metu jis bendradarbiauja su R. Luxemburg fondo socialinės analizės institutu.

Šiuo metu pasaulyje vyksta intensyvūs debatai dėl ekonomikos krizių prevencijos priemonių ir naujų vystymosi strategijų.

Politinės dešinės argumentas kaip įprasta yra siūlymas taikyti neo-liberalią politiką platesniu mastu arba imtis autoritarizmo. Kai kurie dešinieji yra jautresni ir įtraukia aplinkosaugos elementus ar siūlo naudotis rinkos savireguliacine galia įveikiant krizę per platesnį „natūralaus kapitalo“ įtraukimą į kapitalo kaupimo procesą.

Politinė kairė tradiciškai siūlo keynesistinius sprendimus. Tačiau jei rimčiau pažvelgtume į krizės priežastis – suvoksime jos aplinkosauginę dimensiją (klimato kaita, resursų eikvojimas) – diskusijos pagrindas keičiasi.

Dešinės ir kairės strategijos yra reikšmingos: viena naudojasi populiariu „Žaliosios ekonomikos“ šūkiu ir siekia ekologizuoti ir modernizuoti kapitalizmą; kita – formuluoja naują radikalesnį socio-ekologinį projektą. Paskaitoje ir diskusijoje bus kalbama, ką visa tai reiškia progresyvioms politinėms jėgoms Lietuvoje ir Europoje.

Moderatorius: Andrius Bielskis
Disputantas: Linas Eriksonas

Renginio įrašas (anglų kalba):

Antra dalis:

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code