Viskas vyksta atvirkščiai

– Vis tiek nesuprantu, kuo čia dėta „Begalinė procesija“, – Riči, atrodė, sprogs iš vidaus. Užtat ji pagaliau iškodavo religinę ir tikslinę sąvoką „Weialala“ – Didžiojo Septyneto Atsitiktinumo psalmyne minimą Lietuvos žmonių išdavystę, kai pe vidines rietenas ir asmeninės gerovės siekį politikai, užuot suteikę Lietuvai galimybę išsiveržti į pasaulio lyderius, pavertė šalį Europos Sąjungos provincija, už kurios netgi krepšinio rinktinę, kadaise garsią čempionę, žaidžia pusėtinų gabumų natūralizuoti azijiečiai.

– Tas medinis šlamštas – pasitikslino GAP. – Tiek težinau, kad išvykęs iš Ženevos minėtasis profesorius Šemeta susitiko su skulptūros autoriumi Mončiu, ir viskas. Tada gal įkvėpė, gal paskatino menininką į kūrinį įrašyti antrąją klimato prognozę, kas žino. Matėt, kokie nelaimingi veidai, lyg skęstų, lyg trūktų oro. O gal jūs tiksliau pasakysit? Gal pakuždės ką nors jūsų dangiškos psalmės?

Ramunė Kamilė atžariai patvirtino, kad jų organizacijos šventraštis atsakymo nepateikia.

– Gerai, kol man neperpjovėt gerklės, turiu pasakyti dar vieną dalyką. Grįžkime į muziejų, kur mūsų susitikimas nutrūko prie to paties klausimo – „Begalinės procesijos“, atsimenat? Tai paklausykit. Kaip jau supratote, mano komanda perėmė jūsų procesus dar prieš imantis veiksmų, – GAP atrodė išsekęs ir kalbėdamas vėlė žodžių galūnes arba pynė kelis į vieną. – Kitaip sakant, mes įgijome visišką jūsų duomenų kūnų kontrolę jums prieš įeinant į vidų, ir perėmėme jūsų mąstymą… Na, kad ir kaip keistai skambėtų. Kai jums atrodė, kad smagiai atimate ministro laisvę ir jį tardote, viskas iš tikrųjų vyko atvirkščiai – tai mes įsilaužėme į jūsų protus ir laisvę. Jūsų visų trijų.

Ištrauka iš Marijaus Gailiaus knygos „ORO“ (Odilė, 2018)

Share Button

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code