Meno pokalbis: Dimensinės refleksijos ir Don Kichotas

VDA-Mickunas

2016 vasario 29 d. VDA, Aukštųjų studijų fakultete, 102 aud. (Malūnų g. 3, Vilnius) vyko Algio Mickūno paskaita skirta meno ir tiesiog suvokimo procesų permąstymui.

Menas kaip refleksija kol kas nėra diskutuotas, nes estetai ir meno kritikai kalba „apie meną“ kaip kūrybos objektus arba kaip subjekto veiklą. Bet visa tai slypi patirties fonuose, kuriuos menas-estetika atveria. Tokia atvertis yra meniška refleksija, dar prieš modernaus subjekto savirefleksija arba net bendruomeniška refleksija. Meniška refleksija visuomet atsiveria savo „pertekliu“, kuriame pasaulis ir net žmogus „nušvinta“ įvairiais būdais: metafiziškai, žemiškai ar net kosmiškai.

Susijusi paskaita: Apie žodžių sulaužytus žmones

Share Button
P.S. DĖMESIO! Jei patiko straipsnis ir spausite nykštį, prašome palaukti, kol pasirodys langas su GALIMYBE patvirtinti, jog tekstas tikrai tikrai patiko. Dėl mums nesuprantamų priežasčių, jau eilę metų šiai svetainei taikomi tokie papildomo patvirtinimo, ribojantys/represiniai mechanizmai. Jei kažką suprantate apie tai daugiau – labai prašome su mumis susisiekti filosofai@inbox.lt. AČIŪ!

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code