Lietuvos filosofinės minties istorijos šaltiniai (IV)

Sudarytojas dr. Gintaras Kabelka „Lietuvos filosofinės minties istorijos šaltiniai“ (2019), 4 tomas.
Išleido: Lietuvos kultūros tyrimų institutas
Puslapiai: 560
ISBN: 9786098231090

Leidinys skirtas 1945–1989 metų laikotarpiu vykusiam Lietuvos filosofijos gyvenimui apžvelgti. Tai sisteminis mokslinių šaltinių katalogas, skirtas profesionaliems šio laikotarpio mokslo, kultūros, visuomenės tyrėjams bei tiesiog visiems ta tema besidomintiems žmonėms.

Čia pateikiama filosofijos tekstų panoraminė suvestinė leidžia juos diferencijuoti pagal problematiką ir išliekamąją vertę, atskleidžia sovietinio laikotarpio Lietuvos filosofijos įvairialypumą, kartu pakoreguodama jos dažną negatyvų tapatinimą vien tik su marksizmu ar sovietine ideologija.

Sudarytas išsamus šio laikotarpio filosofinių tekstų autorių registras, parengtos visų jų biogramos, kuriose pateikiami svarbiausi akademinės karjeros faktai iki nepriklausomybės atkūrimo. Parengtos filosofinių tekstų anotacijos. Biogramos sudaro filosofų žinyną ir pateikia kiek  manoma išsamesnius prozopografinius duomenis apie filosofų bendriją.

Sovietmečiu filosofija funkcionavo kaip profesionali akademinė disciplina, tad darbe anotuojami visi pirmiausia filosofų profesionalų tekstai. Anotuojamos ir nefilosofų (istorikų, literatūrologų, menotyrininkų ir kt.) publikacijos, jei jose nagrinėjama filosofijos praeitis ar filosofinės problemos.

Leidinyje pristatyti 145 filosofinių tekstų autoriai, apie 100 filosofijos kandidato disertacijų, virš 100 filosofijos knygų, apie 2000 mokslinių ir filosofijos populiarinimo straipsnių.

Pratarmė
Turinys
Santrauka anglų kalba

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code