„Inter-format“ meno ir mokslo simpoziumas KOSMO(MENO)LOGIJA

Lietuvos dailininkų sąjungos inicijuotu Inter-format simpoziumu „Kosmo(meno)logija” siekiama suartinti skirtingas sritis – šiuolaikinę fiziką, technologijas, kūrybines industrijas ir šiuolaikinį meną. Projektas rengiamas bendradarbiaujant su Všį „Mokslas ir inovacijos visuomenei”, VGTU Kūrybinių industrijų fakultetu, VGTU kūrybiškumo ir inovacijų centru „LinkMenų fabrikas” bei VGTU kūrybinių industrijų ir technologijų studentais. Simpoziumas rengiamas 2016 m. mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2016” formate.

cosmos_6Pastaruoju metu itin suaktyvėjo visuomenės domėjimasis pažangiosiomis technologijomis, šiuolaikinės fizikos teorijomis, kosmologija ir kitomis, neįtikėtinus mokslo atradimus generuojančiomis sritimis. Mokslas populiarinamas televizijos laidose, internetinėse svetainėse, projektuose, steigiami įvairūs mokslo populiarinimo centrai: šiandien sudėtingi fizikos ir technologijų pasiekimai tampa prieinami plačiajai auditorijai. Tokiu principu grįsta veikla skatina domėtis, edukuoja ir spartina intelektualinį visuomenės progresą. Menas taip pat jau nėra vien menininko saviraiška – jis kalba šiandienai aktualia kalba, kelia kultūrai ir visuomenei svarbius klausimus.

Simpoziumo pavadinimas – naujadaras, kurio etimologija apeliuoja į kosmoso ir meno tyrinėjimus, pridedant bendrą „logos” šaknį, reiškiančią žodį, kalbą, mintį, sąvoką, protą, taip pat „logosą” – beasmenį kosminį protą. Žodžio dalis -logijadaugeliu atveju naudojama visuotinei mokslinei ko nors sistemai nusakyti.

Projektą rengia Lietuvos dailininkų sąjunga, bendradarbiaudama su Všį „Mokslas ir inovacijos visuomenei”, organizuojančia kasmetinį mokslo populiarinimo festivalį „Erdvėlaivis Žemė”, VGTU Kūrybinių industrijų fakultetu, VGTU kūrybiškumo ir inovacijų centro „LinkMenų fabrikas” bei VGTU kūrybinių industrijų ir technologijų studentais. Inter-format simpoziumas „Linkmenų fabriko” laboratorijose vyks 2016 m. rugsėjo 8-13 d. Simpoziumas rengiamas 2016 m. mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2016” formate.

Simpoziume dalyvauja 3-5 menininkai, kurie savo kūryba tyrinėja įvairius mokslinius fenomenus, erdvės/laiko/egzistencijos santykį, savęs patyrimą erdvėje ir pan. Taip pat 3-6 inžinerijos ir technologijų (VGTU) ir 3-6 kūrybinių industrijų (VGTU) specialybių studentai. Simpoziumo metu dalyviai grupėse, sudarytose iš skirtingų sričių atstovų, kurs 2 bendrus tarpdisciplininio meno projektus.

Numatomos interaktyvios performanso kūrybinės dirbtuvės (rugsėjo 12 d., 15 val., „LinkMenų fabrike“) bei simpoziumo kūrybinės dirbtuvės (rugsėjo 13 d., 16 val., „LinkMenų fabrike“), kurios bus atviros visuomenei: užsiregistravę ir į laboratoriją atvykę žiūrovai galės patys įsitraukti į kūrybos procesą.

Registracija: mokslofestivalis.eu

Siumpoziumu siekiama sukurti novatorišką terpę meno kūrimui, mokslo populiarinimui ir jų bendrystei. Remiantis mokslo teorijomis, siekiama apmąstyti meną, vystyti tarpsritinį kultūrinį bendradarbiavimą, inovatyviai ir kūrybiškai populiarinti mokslo pažangą, suartinti meno, mokslo ir technologijų sritis, skatinti jų sanglaudą ir tolesnę bendrų projektų plėtotę. Projektu siekiama edukuoti, prisidėti prie intelektinės visuomenės vystymo, supažindinti, ugdyti ir skatinti visuomenę (ypač moksleivius ir studentus) domėtis mokslo ir meno raida, tendencijomis ir galimybėmis.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code