Mindaugas Peleckis. Nežinomos (anti)utopijos

utopija

2014 m. lapkričio 6 d., ketvirtadienį, Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į susitikimą su rašytoju ir publicistu Mindaugu Peleckiu, kuris papasakos apie mažiau žinomas (anti)utopijas. Renginys vyks nuo 18 val. Venclovų namuose, Pamėnkalnio g. 34, Vilniuje.

Apie George’o Orwello ir Aldouso Huxley’io antiutopijas (distopijas), dažnai priešpastatomas viena kitai, esame girdėję daugelis. Taip pat galima sakyti, kad visi bent kažkiek susipažinę su Thomaso More‘o „Utopija“ (iš tikro – antiutopija). Šįsyk norėtųsi panagrinėti du dalykus: antiutopijas, apie kurias žinome mažiau (tačiau tai nereiškia, kad jos mažiau prasmingos), ir žmogaus socialinio tobulumo siekį apskritai.

Platono „Valstybė“, Otto Grosso „Matriarchalinis komunizmas“, Carlo Gustavo Jungo „Archetipinis kosmosas“, Wilhelmo Reicho „Orgonominis funkcionalizmas“, Ericho Frommo „Socialistinis humanizmas“, Roberto Hugho Bensono „Šio pasaulio viešpats“, Jevgenijaus Zamiatino „Mes“ – tik dalis (ne)žinomų (anti)utopijų, kurias bandysime aptarti, palyginti, apie jas padiskutuoti.

Plačiau >>

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code