Pasaulinė Filosofijos diena 2019 (video)

freepik.com

2019 m. lapkričio 21 d., 14 – 22 val., Vaidilos teatre vyko Pasaulinei Filosofijos dienai, kurią 2005 inicijavo UNESCO, skirtas renginys. Pagrindinė idėja – filosofinio mąstymo ir diskusijų kultūros populiarinimas, kas atrodo ypač aktualu, stebint Lietuvos visuomeninį gyvenimą.

Šių metų tema – politikos filosofija, kuri pasirodė itin aktuali, atsižvelgiant į vietinio ir tarptautinio eterio triukšmą bei atskirų grupių karus, asmenines ambicijas ir pragmatinius siekius painiojant su visuomenės interesais.

Die Korsche AG performansas „Ketvirtis ir Harė Harė”, pagal Witoldo Gombrowicziaus „Filosofijos kursas per šešias ir ketvirtį valandos“.

Režisierius ir aktorius – Ervinas Koršunovas.
Scenografė – Elena Šimulynaitė.
Kompozitorius – Antanas Jasenka.

Prof. habil. dr. Tomas Sodeika, VU Filosofijos katedra, „Post-sekuliarus būvis ir politinė teologija“

Ana Lu (Luana Masienė) (Luana Mas), matematikė ir menininkė skaito savo poeziją – tema „Buitis ir būtis“.

Prof. dr. Tomas Kačerauskas, VGTU Filosofijos ir kultūros studijų katedra, „Ar įmanoma kasdienybės estetika?“

Ana Lu skaito savo poeziją – tema „Daiktai ir jausmai“

Dr. Viktoras Bachmetjevas, Vytauto Didžiojo universitetas, „Levino politinė filosofija“

Ana Lu skaito savo poeziją – tema „Pažintis su filosofais“

Prof. dr. Audrius Beinorius, VU Azijos ir transkultūrinių tyrimų institutas, „„Indija hindams!” – politinio hinduizmo grimasos Indijoje.“

Doc. dr. Naglis Kardelis, VU Klasikinės filologijos ir Filosofijos istorijos ir logikos katedra, Lietuvos kultūros tyrimų institutas, „Ar įmanoma kitokia politika – be manipuliavimo, kitaminčių ostrakizavimo ir skirstymo į savus ir priešus?“

Ana Lu skaito savo poeziją – tema „Sielos koliažas“

Baigiamoji dalis buvo grupės „Baltasis kiras“ solisto [Tautvydas Paulius Augustinas] pasirodymas, kuris ir pats, kaip sakė, semestrą ar kelis yra studijavęs filosofiją.

DĖKOJAME visiems pranešėjams, meninės dalies atlikėjams, savanoriams ir renginio svečiams, kurie uždavė įdomius klausimus ir tiesiog atėjo į Pasaulinės Filosofijos dienos šventę!

Taip pat ypatingai dėkojame rėmėjams parduotuvei „Puodas ir petunija”, leidyklai „Apostrofa“ bei „Vaidilos“ teatrui.

Kviečiame registruotis į kitų metų renginį bei rašyti savo pageidavimus, mintis dėl kitų metų temos, dalyvių ar kažkaip savaip prisidėti prie šventės organizavimo ir filosofinio mąstymo sklaidos Lietuvoje!

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code