Machiavelli. Gyvenimas ideologijos šešėlyje

Paul Oppenheimer „Machiavelli. Gyvenimas ideologijos šešėlyje“ (2018)
Išleido: Tyto alba
Vertė: Daumantas Gadeikis
Puslapiai: 462
ISBN: 9786094663635

Paul Oppenheimer (Polas Openheimeris) – The City College of New York lyginamosios literatūros profesorius. Jo knyga „Machiavelli. Gyvenimas ideologijos šešėlyje“ – autentiškais dokumentais ir istoriniais šaltiniais paremta studija apie garsųjį XV a. rašytoją, istoriką ir politikos teoretiką. Knygoje iškyla ir ankstyvojo Renesanso laikų Florencijos respublika, ir to meto Italijos istorinė, politinė, kultūrinė padėtis.

Ši knyga – apie neeilinio likimo asmenybę, formavusią valstybę, ir valstybės įtaką unikaliai asmenybei.

Niccolò Machiavellis – viena ryškiausių Florencijos respublikos figūrų, formavusių jos politiką, palaikiusių ryšius su užsieniu ir popiežiumi. Jo mąstymas buvo paradoksalus ir įžūliai novatoriškas. Jis sukūrė radikalias teorijas apie klastą, išdavystę ir socialinius pokyčius, negailestingus ir šaltai apskaičiuotus. Originalus, klastingas, nepaprastai įtakingas, patyręs ir valdžios aukštumas, ir atstūmimą, Niccolò Machiavellis buvo ir tebėra viena kontroversiškiausių ir įdomiausių visuomenės ir politikos figūrų.
Jo gyvenimas ir pažiūros – tai šiuolaikinės politikos raktas, ir kartu jos veidrodis.

Šiuolaikinės politinės minties neįmanoma įsivaizduoti be Machiavelli. Jis buvo įsitikinęs, kad moralinės ydos padeda politikai. Politinio gyvenimo audinys nuaustas iš moralinių patologijų. Machiavelli šokiruoja, nes pripažįsta moraliai blogų veiksmų reikšmę politikai. Geras politikas turi būti pusiau žmogus, pusiau gyvūnas. Žvėries pamėgdžiojimas keičia krikščioniškąjį Dievo mėgdžiojimą.
Prof. dr. Alvydas Jokubaitis

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code