Kaip modernusis pasaulis save atrado Antikoje (video)

ruta-janoniene

2016 m. vasario 2 d. „Klasikų klubas” pakvietė į dr. Rūtos Janonienės paskaitą – „Kaip modernusis pasaulis save atrado Antikoje: Pranciškaus Smuglevičiaus pavyzdys“, vykusią vyninėje „La Bohème” (Mažoji salė), Šv.Ignoto g. 4/3, Vilnius.

Didžiųjų mąstymo ir gyvenimo lūžių metu Vakarų civilizacija atsigręžia į Antiką. Tai stebinantis paradoksas, bet taip buvo ir tikėjimo epochoje – Viduramžiais, ir individo atradimo laiku – Renesanse, ir triumfuojant racionalumo bei pilietinių laisvių idėjai – Apšvietos metais. Pranciškus Smuglevičius – modernios Europos meno ir idealų žmogus – liudija kad šis paradoksas galioja ir Lietuvai. Pripažintas Italijoje, Lenkijoje ir Lietuvoje, jis buvo Proto epochos optimizmo ir valstybės sutemų liudytojas.

Dr. Rūta Janonienė – meno istorikė, senosios dailės parodų organizatorė ir kuratorė. Mokslinio darbo sritys: LDK meninės kultūros šaltiniai, XV–XIX a. sakralinė ir sekuliarioji LDK dailė ir su ja susiję fenomenai, pranciškonų observantų (bernardinų) LDK paveldas, bažnyčių ir vienuolynų kompleksai, dekoro ikonografinės programos; XIX a. Vilniaus meno mokyklos profesorių ir mokinių kūryba, šios mokyklos tradicijų tęstinumas.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code